Каталог матеріалів

Урок №36 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на подвійне зведення до одиниці

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 36. Досліджуємо задачі на подвійне зведення до одиниці

Мета: формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; формувати навички письмового множення на двоцифрове число; Вдосконалювати навички усних обчислень; зіставити задачі на подвійне зведення до одиниці різного рівня складності; розвивати уміння розв’язувати прямі та обернені задачі до задач на подвійне зведення до одиниці; розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від числа; формувати навички письмового множення на двоцифрове число; удосконалювати уміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень; навички позатабличного ділення на двоцифрове число; уміння добирати деякі розв’язки нерівності зі змінною; навички письмового множення та ділення на кругле число; розвивати логічне мислення учнів під час зіставлення задач, дослідження відмінностей на розв’язання задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11-13. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як вона вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2 двома способа

Слайд 14-15. Завдання 2. До задачі 2 Тетянка склала та розв’язала обернену задачу. Запиши пояснення арифметичних дій у розв’язанні дівчинки.

Слайд 16-17. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 48.

Слайд 18. Фізкультхвилинка

Слайд 19. Завдання 4. Виконай множення письмово.

Слайд 20. Завдання 5. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 21. Завдання 6. Знайди значення часток способом добору. У разі потреби скористайся прикидкою пробних цифр значення частки.

Слайд 22-25. Завдання 7. Розв’яжи рівняння. Знайди суму їх розв’язків (коренів).

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 28-31. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2 двома способами.

Слайд 32-33. Завдання 2. До задачі 2 Оленка склала обернену задачу та розв’язала її двома способами. Прокоментуй записи дівчинки.

Слайд 34. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 840.

Слайд 35. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 36. Завдання 5. Виконай множення письмово.

Слайд 37. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 38. Завдання 7. Знайди значення часток способом добору. У разі потреби скористайся прикидкою пробних цифр частки.

Слайд 39-41. Завдання 8. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 42. Завдання 9. Знайди значення виразів письмово, перевір результати.

Слайд 43. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44-45. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 46. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні