Каталог матеріалів

Урок №35 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Основні способи словотворення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №35. Основні способи словотворення

Мета: ознайомити зі способами словотворення, удосконалювати вміння розбирати слова за будовою; визначати спосіб словотворення; вчити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця називає способи словотворення; розбирає слова за будовою; визначає спосіб творення певного слова; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Питання - відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 11-12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Виділіть у кожному слові значущі частини слова й укажіть спосіб словотворення (за зразком, письмово).

Слайди 14-15. Перевір себе.

Слайд 16. Запишіть слова у дві колонки за способом словотворення: 1) префіксальний; 2) суфіксальний.

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Утворіть по кілька слів суфіксальним способом, використавши суфікси зі значенням здрібнілості та згрубілості. Запишіть ці слова (за зразком).

Слайд 19. Гімнастика для очей.

Слайди 20-21. Щоденні 5.

Слайд 22. Утворіть антонімічні пари за допомогою префіксів в- і ви-, з- і роз-, від- і під, від- і за-. Запишіть їх (за зразком).

Слайди 23-24. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 25-27. Тестові завдання.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні