Каталог матеріалів

Урок №34 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного; на подвійне зведення до одиниці

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 34. Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного; на подвійне зведення до одиниці

Мета: формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; формувати навички письмового множення на двоцифрове число; Вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати спосіб знаходження однакової величини у розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного; зіставлення її із задачею на подвійне зведення до одиниці; ознайомлення із двома способами розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці; дослідити вплив зміни величин на розв’язання задачі; зміни числових даних; узагальнити план розв’язування задач на подвійне зведення до одиниці; формувати уміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; формувати навички письмового множення на двоцифрове число; письмового ділення на кругле число; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-13. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на роз в’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 14-15. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Чи можна звести задачу 2 до задачі 1? Що для цього треба зробити?

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17. Завдання 3. Виконай письмове множення з коментарем.

Слайд 18-19. Завдання 4. Перевір виконані учнями обчислення.

Якщо є помилки, виправ їх.

Слайд 20-21. Завдання 5. Обчисли, використовуючи письмовий прийом.

Слайд 22. Завдання 6. Знайди значення добутків письмово.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1 двома способами. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. У чому їх відмінність? Як вона вплине на роз в’язання задачі 2 і 3? Розв’яжи їх двома способами.

Слайд 26-27. Завдання 1. Задача 2. І і ІІ спосіб.

Слайд 28-29. Завдання 1. Задача 3. І і ІІ спосіб.

Слайд 30. Завдання 3. Обчисли, користуючись алгоритмом письмового множення.

Слайд 31-33. Завдання 4. Розв’яжи рівняння.

Слайд 34. Завдання 4. Побудуй прямокутник зі сторонами 55 і 45 мм, обчисли його периметр. Побудуй квадрат із таким периметром.

Слайд 35. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 36. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні