Каталог матеріалів

Урок №33 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за призначенням закінчень у мовленні. Формування уявлення про нульове закінчення.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 33.  Спостерігаю за призначенням закінчень у словах

Мета: вчити визначати закінчення в словах, удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Відгадай загадку. Зроби висновок, яку роль виконують закінчення слів у реченні. Перевір свою думку за правилом.

Слайд 7. Перевір себе за правилом.

Слайд 8-9. Вправа 2. Прочитай групи слів. Чи можна назвати їх реченнями? Поясни чому. Утвори речення з поданих груп слів і запиши.

Познач закінчення у змінених словах.

Слайд 10-11. Вправа 3. Прочитай, що найбільше сподобалося Ґаджикові у Чернівцях. Спиши останнє речення, вставивши пропущені закінчення в словах.

Слайд 12-14. Вправа 4. Поєднай слово парк з поданими словами. Запиши утворені сполучення слів.

Слайд 15. Вправа 4. Проведи дослідження.

Слайд 16. Порівняй свою думку за правилом.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Вправа 5. Прочитай текст. Випиши в колонку виділені слова. Утвори інші форми цих слів і запиши. Познач закінчення в кожному слові.

Слайд 21-22. Вправа 6. Вправа 6. Чи хотілося б тобі побувати в Чернівцях? Що хотілося б побачити? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Спиши текст, змінивши слова, що в дужках. Познач закінчення у змінених словах.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні