Каталог матеріалів

Урок №33-34 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Проєкт. Етапи виконання проєкту. Підготовка до проєктної діяльності – обрання теми індивідуального чи групового проєкту.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

 

Урок № 33-34. Проєкт. Етапи виконання проєкту

Мета: Навчити визначати що таке хімічна реакція та які ознаки свідчать про її перебіг. Навчити учнів застосовувати закон збереження маси під час складання та урівнювання хімічних рівнянь. Навчити учнів аналізувати хімічні реакції та пояснювати їх перебіг на основі хімічних рівнянь. Навчити учнів пояснювати суть хімічних рівнянь та їхнє значення для опису хімічних реакцій. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати:

Учні зможуть пояснити, що таке хімічна реакція та які ознаки свідчать про її перебіг. Учні зможуть застосовувати закон збереження маси під час складання та урівнювання хімічних рівнянь. Учні зможуть аналізувати хімічні реакції та пояснювати їх перебіг на основі хімічних рівнянь. Учні зможуть пояснювати суть хімічних рівнянь та їхнє значення для опису хімічних реакцій. Учні зможуть застосовувати отримані знання для аналізу хімічних процесів у природі та побуті. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект, магній, залізний порошок, сірка.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Запишіть рівняння реакцій за наведеними схемами. Що означають записи 2Н, 2Н2, N2, Li, 4Cu, 3H2O? Де продукти, а де реагенти?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ми дізнаємося, як за допомогою простих дослідів і виконання навчального проєкту перевірити один із найважливіших законів хімії – закон збереження маси речовин. Ми навчимося планувати власний проєкт, спостерігати за хімічними змінами під час горіння магнію та взаємодії залізного порошку з сіркою, а також зрозуміємо, чому маса речовин у реакціях залишається незмінною. Ваші знання і вміння допоможуть вам відчути себе справжніми дослідниками!

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-9. Досліджуємо

Слайд 10. Тренувальна вправа в Wordwall

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 12. Робота в групах

Слайд 13-16. Робота в зошиті

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 17. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні