Каталог матеріалів

Урок №33 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо дві послідовні задачі

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 33

Тема. Досліджуємо дві послідовні задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, актуалізувати поняття задачі, знання про кількість числових даних, достатніх для відповіді на запитання задачі, поняття простої задачі; ознайомити учнів із двома послідовними задачами та способом їх об’єднання в одну задачу, зі схемою аналізу задачі, яка складається з двох простих задач; формувати навички віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, віднімання двома способами — частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання; закріпити вміння знаходити невідомий компонент арифметичних дій додавання й віднімання; формувати вміння знаходити значення виразів за діями; закріпити уявлення про периметр многокутника та вміння його знаходити.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розв’язувати задачі, має поняття задачі, знання про кількість числових даних, достатніх для відповіді на запитання задачі, поняття простої задачі; ознайомлений із двома послідовними задачами та способом їх об’єднання в одну задачу, зі схемою аналізу задачі, яка складається з двох простих задач; має навички віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання, віднімання двома способами — частинами і на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання й віднімання; вміє знаходити невідомий компонент арифметичних дій додавання й віднімання; знаходити значення виразів за діями; має уявлення про периметр многокутника та вміння його знаходити.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Усне опитування.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

ІІІ. Формування вмінь і навичок.

Формування вміння розв’язувати задачі. Дві послідовні задачі. Формування уявлення про задачі, які складаються з двох простих задач; формування уявлення про аналіз розв’язування задачі, що складається з двох циклів.

Слайд 13. Завдання 2. Доповни умову задачі так, щоб можна було відповісти на запитання задачі. Усно розв'яжи одержану задачу. Запиши лише її розв'язання.

Слайд 14. Завдання 2. Катруся склала додаткову задачу, розв'язавши яку можна знайти пропущене числове дане.

Слайд 15. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 16. Завдання 2. Потім Катруся поєднала дві свої задачі в одну. Доповни умову цієї задачі. Прокоментуй її розв'язання за схемою аналізу.

Слайд 17. Правило.

Слайд 18. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Формування вміння виконувати віднімання в межах 20 двома способами: на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання та віднімання та частинами.

Слайд 20. Завдання 3. Знайди значення різниць різними способами, користуючись схемами.

Закріплення вміння знаходити невідомий компонент арифметичних дій додавання й віднімання.

Слайд 21. Завдання 4. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Формування вміння знаходити значення виразів за діями.

Слайд 22. Завдання 5. Зазнач у кружках порядок дій. Обчисли за схемами, прокоментуй свої дії.

Слайд 23. Завдання 6. Виконай порівняння.

Закріплення уявлення про периметр многокутника та вміння знаходити периметр.

Слайд 24. Завдання 6. Знайди периметр кожного многокутника.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 25. Завдання 8. Познач на діаграмі вказані числа. Запиши всі можливі нерівності з цими числами.

Слайд 26. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 27-28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні