Каталог матеріалів

Урок №32 для 5 класу з математики за О. Істер - Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 32. Степінь натурального числа. Квадрат і куб натурального числа.

Мета: систематизувати знання про арифметичні дії; удосконалити вміння множити натуральні числа використовувати властивості множення натуральних чисел; підносити число до степеня, зокрема до квадрата і куба; формувати навички розв'язувати прикладні задачі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні здійснюють піднесення числа до степеня, зокрема, до квадрата і куба, здійснюють письмове і усне множення натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-10. Основні поняття про піднесення до степеня натуральних чисел.

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

Слайд 13-14. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 15-20. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2 -3 рівня складності № 364, 365, 367, 369, 373.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Завдання: Подайте у вигляді добутку степінь:

1) n2 2) 103 3) 77 4) d9.

Слайд 23. Завдання. Піднеси до квадрата число: 1) 27; 2) 89.

Піднеси до куба число: 1) 17; 2) 90.

Слайд 24. Індивідуальна робота.

Знайди значення виразу:

1) 2х2 — 17, якщо х = 3, 7, 11;

2) 4у3 + 172, якщо у = 5, 6, 7.

Слайд 25-26. Задачі на логіку. Ребро куба 6 см. Грані куба пофарбували у синій колір, а потім куб розрізали на кубики з ребром 1 см. Скільки кубиків матимуть:

а) лише одну синю грань;

б)лише дві сині грані;

в) лише три сині грані.

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні