Каталог матеріалів

Урок №32 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Складаємо рівняння за текстом простої задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 32. Складаємо рівняння за текстом простої задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати прості рівняння; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; формувати вміння розв’язувати прості рівняння способом добору, на основі правил знаходження невідомих компонентів арифметичних дій, складати рівняння за текстовим завданням, розв’язувати прості задачі способом складання рівняння; вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на матеріалі задач на знаходження суми (таблична форма короткого запису задачі); удосконалювати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Актуалізація опорних знань та способів дії. Геометрична хвилинка.

Слайд 5.  Усна лічба. Самостійна робота. (Виконується за картками з друкованою основою.)

Слайд 6.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-9.  Усне опитування.

Слайд 10-11.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 12.  Завдання 1. З’єднай рівняння і число, яке є його розв’язком.

Слайд 13-14. Завдання 2. Розв’яжи рівняння з коментарем.

Слайд 15-17. Завдання 3. Знайди невідоме число, склавши та розв’язавши рівняння.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-20. Завдання 4. Розв’яжи задачу, склавши рівняння. Скористайся підказками.

Слайд 21-22. Завдання 5. Склади короткий запис задачі у формі таблиці. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 23. Завдання 6. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-27. Завдання 1. Назви числа, які є коренями (розв’язками) рівнянь. Розкажи, у який спосіб можна виконати це завдання.

Слайд 28-31. Завдання 2. Розв’яжи рівняння, застосувавши правила знаходження невідомих компонентів.

Слайд 32-35. Завдання 3. За текстами задач склади рівняння та розв’яжи їх.

Слайд 36. Завдання 4. Розв’яжи задачу за допомогою рівняння.

Слайд 37. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 38. Завдання 6. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 39. Завдання 7. Визнач периметр прямокутника зі сторонами 5 і 3 см. Накресли цей прямокутник.

Слайд 40. Завдання 7. Накресли квадрат із таким самим периметром.

Слайд 41. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 42. Завдання 9. Виконай арифметичні дії.

Слайд 43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 45. Домашні тренувальні вправи. 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні