Каталог матеріалів

Урок №31 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із письмовими множенням і діленням на кругле число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 31. Знайомимось із письмовим множенням і діленням на кругле число

Мета: формувати навички письмового множення та ділення на кругле число; вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати прийоми множення та ділення на розрядну одиницю; формувати розуміння способу визначення неповної частки при діленні з остачею на розрядну одиницю; актуалізувати усні прийоми множення та ділення на круглі числа; прийом множення на одноцифрове число; перенести прийом письмового множення на випадки письмового множення на кругле число; алгоритм письмового множення на кругле число; формувати вміння виконувати множення на кругле число в матеріалізованій формі; у формі мовлення вголос; перенести алгоритм письмового ділення на випадки ділення на кругле число; ознайомлювати зі способом добору пробних цифр частки в разі ділення на кругле число; формувати уміння виконувати письмове множення та письмове ділення на кругле число.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай ділення з остачею. Поміркуй, як зручно поділити число на 10; на 100 з остачею.

Слайд 10. Завдання 2. Знайди значення виразів способом послідовного множення (або ділення); способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 11. Завдання 3. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 12. Завдання 4. Знайди значення першого добутку. Чи допоможе його розв’язок знайти значення другого добутку?

Слайд 13-15. Завдання 5. Виконай множення письмово з коментарем. Виконай перевірку, користуючись зразком.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 6. Виконай ділення з коментарем.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Знайди значення виразів. Зістав рівності на ділення. Якими цифрами повинні закінчуватися ділені, щоб вони ділилися на 10? на 100?

Слайд 21-22. Завдання 2. Виконай ділення з остачею. Поміркуй, як зручно поділити число на 10; на 100 з остачею.

Слайд 23-24. Знайди значення виразів, використавши два прийоми: прийом послідовного множення (або ділення); прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 25. Завдання 4. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 26-27. Завдання 5. Прокоментуй, як знайдено значення добутку 32 і 3.

Слайд 28-30. Завдання 6. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 31. Завдання 7. Виконай ділення з коментарем.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні