Каталог матеріалів

Урок №31 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення. Самостійна робота №4

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 31. Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення. Самостійна робота №4.

Мета: закріпити знання про властивості множення натуральних чисел; відпрацювати навички множення багатоцифрових натуральних чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно застосовують властивості множення при письмовому і усному множенні натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6-7. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Усне опитування.

Слайд 11- 16. Самостійна робота №4.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Завдання. Обчисліть, обираючи зручний порядок дій:

1) 125 · 17 · 8; 2) 500 · 129 · 2; 3) 40 · 32 · 25;

 4) 73 · 15 – 15 · 71; 5) 125 · 423 + 125 · 377; 6) 441 · 16 + 559 · 16.

Слайд 19. Завдання. Спростіть вираз:

1) 13х + 2х;

2) 15у + 24у – 9у;

3) 72b – 8b – b.

Слайд 20. Завдання. Розв’яжіть рівняння:

15х + 10х = 75.

Слайд 21. Індивідуальна робота.

Задача. З двох міст одночасно на зустріч один одному виїхали два мотоциклісти і через дві години вони зустрілися. Знайти відстань між містами, якщо швидкість першого мотоцикліста 72 км/год, а швидкість другого 67 км/год.

Слайд 22. Задачі на логіку. Треба якнайшвидше підсмажити три грінки. На сковоро­ді вміщуються лише дві. Який найменший час витрачається на підсмаження трьох грінок, якщо один бік грінки підсмажується за 1 хв?

Підсумок

Слайд 23. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні