Каталог матеріалів

Урок №31 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання та віднімання натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 31. Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання та віднімання натуральних чисел.

Мета: закріпити знання учнів на практиці про властивості віднімання та додавання натуральних чисел; формувати практичні навички віднімання та додавання багатоцифрових натуральних чисел та величин і застосування властивостей для раціоналізації обчислень; завершити відпрацювання навичок застосування названих знань; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні самостійно здійснюють віднімання натуральних чисел, використовуючи властивості віднімання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Математична розминка.

Слайд 7. Математичні приклади. Гра «Яке число сховалося за метеликом».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Приклади розв’язку задач на додавання та віднімання.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 13-23. Виконання вправ та задач 2-4 рівня складності. Робота з підручником № 283, 290, 293, 327, 333.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Інтерактивна вправа.

Слайд 26. Завдання: Обчислити, використавши властивості додавання і віднімання:

1) 171+32+68+429 ;

2) (2749+5164)-1349;

3) 48583-(9217+2483);

4) (959+358)-459.

Слайд 27. Завдання. Обчисли значення суми:

a + 123456 - b, якщо a = 654321, b = 123456.

Слайд 28. Індивідуальна робота. Задача . 45 мг вітаміну С на день — добова норма для дітей 10 років. У 100 грамах чорної смородини міститься 200 мг вітаміну С, а в апельсинах і лимонах — відповідно на 140 мг і 160 мг менше. Скільки вітаміну С у 100 г апельсинів? А у 100 г лимонів? Складіть свій раціон із продуктів, що містять вітамін С.

Слайд 29. Задачі на логіку. 1. Якщо о 12 годині ночі йде дощ, чи можна сподіватись, що через 72 години буде сонячна погода?

Дайте відповідь на запитання: скільки в кімнаті кішок, якщо в кожному з чотирьох кутів кімнати сидить по одній кішці, а напроти кожної кішки сидить по три кішки і на хвості у кожної кішки сидить по мишці?

Підсумок

Слайд 30. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні