Каталог матеріалів

Урок №31 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - Повітря. Як це працює? Незвичайні досліди: повітря і вода Чому летить літак? Конструювання з паперу

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Календарно-тематичне планування інтегрованого курсу за підручником «Я досліджую світ. Автори: Н.М. Бібік та Г.П. Бондарчук» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок№31. Повітря. Як це працює? Незвичайні досліди: повітря і вода.

Очікувані результати: учні мають поняття про властивості повітря в природі; вміють досліджувати повітря, знають для чого потрібне повітря на землі, проводять різні досліди.

Мета:

формування предметних компетентностей:

з’ясувати властивості повітря і значення повітря в природі; учити досліджувати властивості повітря, проводити досліди, дотримуватися інструкцій і правил техніки безпеки під час проведення демонстраційних дослідів; виховувати пізнавальний інтерес.

формування ключових компетентностей:

підприємливість та фінансова грамотність інформаційно-комунікаційна компетентність  - ініціативність; готовність брати відповідальність за власні рішення; вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей; усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці; готовність до втілення в життя ініційованих ідей;

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій – допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати; формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів; пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

екологічна компетентність - дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства.

вміння вчитися – включатися в роботу відразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, зосереджено слухати вчителя, відповідати на запитання, вчити застосовувати вивчені правила на практиці;

навчання впродовж життя  – опанування умінь і навичок, необхідних для

подальшого навчання, навчання працювати самостійно і в групі; активність у житті класу та школи, повага до прав інших осіб; уміння діяти в конфліктних ситуаціях;

здоров'язбережувальна – правильно організовувати навчальну діяльність – змінювати види роботи, щоб запобігти втомлювальності учнів, формувати в учнів вміння активно рухатись під час фізкультхвилинки; дбайливе ставлення до власного здоров¢я і збереження здоров¢я інших людей.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація,

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

Слайд 7. Ранкове коло.

Слайд 8. Ранкове коло. Вітання.

Слайд 9. Хвилинка фенологічних спостережень.

Актуалізація опорних знань

Слайд 10. Відгадай загадку.

Повідомлення теми і мети уроку

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником.

Слайд 11. Що ми знаємо про повітря?

Слайд 12. Чи можна побачити повітря? Властивості повітря

Слайд 13. Властивості повітря. Де є повітря?

Слайд 14. Де є повітря?

Слайд 15-17.Досліди.

Слайд 18. Перегляд відео.

Слайд 19. Фізкультхвилинка для очей.

Слайд 20. Поміркуй, чи можна жити без повітря? Для чого повітря потрібне живим організмам?

Слайд 21. Для чого повітря потрібне живим організмам?

Слайд 22. Поміркуй.

Слайд 23-26. Розглянь малюнки. Поміркуй, як працює повітря?

Слайд 27. Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого

Слайд 28. Помайструй.

Слайд 29. Розглянь малюнок. Познач те, що допомагає підтримувати повітря в приміщенні чистим і свіжим.

Слайд 30. Чи знаєш ти, що очищає повітря?

Слайд 31. Сторінка 45, Вправа 1.

Слайд 32. Сторінка 45, вправа 2.

Слайд 33. Сторінка 45, вправа 3.

Слайд 34. Сторінка 45, вправа 4.

Слайд 35. Інтерактивне онлайн завдання.

Рефлексія.

  • Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні