Каталог матеріалів

Урок №31 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Обчислюємо периметр многокутника

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 31

Тема. Обчислюємо периметр многокутника

Мета: формувати уявлення про периметр многокутника, обчислювальні навички; уявлення про многокутники та їх елементи, про ламану; ознайомити з поняттям периметра многокутника як сумою довжин його сторін або як довжиною ламаної, що обмежує цей многокутник; формувати вміння обчислювати периметр многокутника, розв’язувати задачі, обчислювальні навички, уміння визначати порядок виконання дій у виразах із дужками.

Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про периметр многокутника, обчислювальні навички; уявлення про многокутники та їх елементи, про ламану; поняття периметра многокутника як сумою довжин його сторін або як довжиною ламаної, що обмежує цей многокутник; вміє обчислювати периметр многокутника, розв’язувати задачі, має обчислювальні навички, уміння визначати порядок виконання дій у виразах із дужками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дай мені 5».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 10. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 11-12. Гра «Математичний Дартс».

Слайд 13. Вправа «Число дня».

Слайд 14. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 15. Хвилинка каліграфії.

Слайд 16-17. Усне опитування. Установіть істинність або хибність висловлювань.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Актуалізація поняття многокутника та класифікації многокутників за кількістю сторін, вершин та кутів.

Слайд 18. Завдання 1. Назви множину; підмножину. Опиши ці фігури.

Формувати уявлення про периметр многокутника.

Слайд 19. Завдання 2. Виміряй довжини сторін многокутника та знайди їх суму.

Слайд 20. Перевір себе за правилом.

Слайд 21. Завдання 3. Назви ланки – відрізки ламаної. Виміряй їх довжини. Яку фігуру обмежує ламана? Знайди довжину ламаної.

Слайд 22. Перевір себе за правилом.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Геометрична хвилинка. Назвіть кожну фігуру. Яка ознака змінюється в ряді фігур? [Кількість сторін, вершин та кутів.] Продовжіть ряд фігур.

Первинне закріплення знань.

Слайд 25-26. Завдання 4. Знайди периметри многокутників, якщо дві клітинки – це 1 см.

Формування вміння знаходити периметр многокутника.

Слайд 27. Завдання 5. Ілля почав розв'язувати задачу. Закінчи розв'язання.

Формування обчислювальних навичок віднімання на підставі взаємозв’язку додавання і віднімання чисел у межах 20 з переходом через розряд.

Слайд 28-29. Завдання 6. Знайди значення різниць за схемами з коментарем.

Закріплення вміння знаходити невідомий компонент арифметичної дії додавання або віднімання.

Слайд 30. Завдання 7. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Формування вміння визначати порядок виконання дій у виразах із дужками

Слайд 31. Завдання 8. Розтав дужки так, щоб виконувався порядок дій.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні