Каталог матеріалів

Урок №31 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо задачі, у яких бракує числових даних

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 31. Досліджуємо задачі, у яких бракує числових даних

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, обчислювальні навички, актуалізувати прийом додавання й віднімання чисел частинами з переходом через розряд, вміння знаходити невідомі компоненти арифметичних дій додавання й віднімання; створити ситуацію недостачі числових даних для відповіді на запитання задачі, намітити вихід із цієї ситуації або через добір числових даних, яких бракує, або засобом додаткової умови; формувати вміння знаходити значення виразів на кілька дій із дужками, навички додавання й віднімання чисел у межах 20 з переходом через розряд; закріплювати вміння обчислювати периметр многокутника.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Дуже часто в житті людини виникають проблеми, для розв’язання яких бракує даних. Тоді людина вдається до пошуку потрібної інформації. Сьогодні ви опинитесь в умовах, коли й вам бракуватиме даних для відповіді на запитання задачі, і будете вчитися виходити з цієї ситуації різними способами.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Усне опитування.

Слайд 4-6. Хвилинка каліграфії.

Слайд 7. Рухлива вправа.

Слайд 8. Завдання 1. Прочитай задачу. Що треба знати, щоб відповісти на її запитання? Доповни умову та схему аналізу задачі. Які інші числа можна дібрати до умови задачі? Яких чисел не повинно в ній бути?

Слайд 9. Завдання 2. Розв'яжи задачу усно, скориставшись додатковою умовою. Доповни схему аналізу.

Слайд 10. Перевір себе за правилом.

Слайд 11. Завдання 2. Софійка ввела додаткову умову в тексті задачі та спробувала розв'язати одержану задачу. Поясни записи дівчинки.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Завдання 3. У якому порядку виконують дії у виразах, що містять дужки? Закінчи обчислення за схемами.

Слайд 14. Завдання 4. Чим цікаві вирази? Знайди значення виразів

 і спробуй їх запам'ятати.

Слайд 15. Завдання 5. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 16. Завдання 6. Знайди периметр многокутників. Що цікаве можна помітити?

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 19. Завдання 3. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 20. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні