Каталог матеріалів

Урок №30 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось з алгоритмом письмового ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 30. Знайомимось з алгоритмом письмового ділення

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати прийоми множення та ділення на розрядну одиницю; множення та ділення на кругле число; спосіб перевірки правильності виконання арифметичної дії ділення; узагальнити й систематизувати системи операцій, з яких складається процес письмового ділення на одноцифрове число; формувати вміння виконувати письмове множення і ділення на одноцифрове число; вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень (у випадку, якщо однаковою величиною є час); вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; навички письмового множення та ділення; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; розв’язувати рівняння; знаходити частини від числа, формувати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від числа; будувати відрізки заданої довжини; визначати час, працювати з даними; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-4. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12. Завдання 2. Згадай правила множення та правила ділення числа на розрядну одиницю. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 13. Завдання 3. Знайди значення виразів двома способами: способом послідовного множення (або ділення); способом укрупнення розрядних одиниць. Що лежить в основі кожного прийому обчислення?

Слайд 14-16. Завдання 4. Виконай ділення письмово, перевір результати.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 5. Виконай множення письмово, перевір результати.

Слайд 20-21. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 5.

Слайд 22-23. Завдання 7. Знайди значення виразів зі змінною, якщо р = 4; р = 8.

Слайд 24. Завдання 8. Віднови розв’язання.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 27. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання. Знайди значення виразів, використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 28. Завдання 3. Доведи без обчислень, що подані рівності — хибні.

Слайд 29-31. Завдання 4. Виконай ділення письмово, перевір результати.

Слайд 32-33. Завдання 5. Виконай множення письмово, перевір результати.

Слайд 34. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 36-38. Завдання 8. Розв’яжи рівняння.

Слайд 39. Завдання 9. Довжина відрізка АВ — 64 мм. Накресли відрізок СK, довжина якого більша за довжину відрізка АВ на чверть.

Слайд 40. Завдання 10.

Слайд 41. Завдання 11. Розв’яжи задачу.

Слайд 42. Завдання 12. Віднови розв’язання.

Слайд 43. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 45. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні