Каталог матеріалів

Урок №30 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Застарілі слова. Нові слова. Розпізнаю застарілі слова.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №30. Застарілі слова. Нові слова. Розпізнаю застарілі слова.

Мета: ознайомити учнів із застарілими словами , формувати вміння розпізнавати і аналізувати ці слова, пояснювати їх значення; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Поміркуйте.

Слайд 7. Прочитайте фрагмент із тексту. Знайдіть незрозумілі для

вас слова.

Слайд 8. Поцікавтесь у решти учнів та учениць, чи зрозумілими для них є

ці слова. Поміркуйте чому. Знайдіть ці слова у тлумачному словнику і з’ясуйте їхні значення.

Слайд 9. Запам'ятай!

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Прочитай загадку Дмитра Білоуса. Подумай, про які слова тут

ідеться. Відповідь обґрунтуй.

Слайд 12. Поясни, як ти розумієш значення слів старожили, давнина.

Слайд 13. З поданих слів випиши лише застарілі слова. З’ясуй значення

незрозумілих слів за тлумачним словником.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Запиши прислів’я, підкресли застарілі слова.

Слайд 16. Розглянь малюнок на сторінці 47 в підручнику.

Слайд 17. Про значення застарілих слів дізнайся із тлумачного словника.

Поясни, як ти зрозумів (зрозуміла) прислів’я.

Слайд 18-19. Доберіть до застарілих слів сучасні відповідники з довідки.

Запишіть їх парами. Здійсніть взаємоперевірку.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні