Каталог матеріалів

Урок №30 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Віднімаємо числа на основі взаємозв’язку додавання і віднімання

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 30

Тема. Віднімаємо числа на основі взаємозв’язку додавання і віднімання

Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 20; актуалізувати знання складу чисел 2-го десятка, уявлення про взаємозв’язок арифметичних дій додавання і віднімання, прийом віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання для чисел другої п’ятірки в межах 10; переносити відомий спосіб міркування на випадки віднімання з переходом через розряд у межах 20; закріпити розуміння сутності арифметичної дії віднімання; формувати вміння розв’язувати задачі.

Очікувані результати: здобувач освіти має обчислювальні навички додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 20; має знання складу чисел 2-го десятка, уявлення про взаємозв’язок арифметичних дій додавання і віднімання, прийом віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання для чисел другої п’ятірки в межах 10; переносити відомий спосіб міркування на випадки віднімання з переходом через розряд у межах 20; має розуміння сутності арифметичної дії віднімання; вміє розв’язувати задачі.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дай мені 5».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 10. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 11. Вправа «Знайди число, що заховалося».

Слайд 12. Вправа «Число дня».

Слайд 13. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 14. Хвилинка каліграфії.

Слайд 15. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Актуалізація знання складу чисел другого десятка.

Слайд 16. Завдання 1. Запиши склад кожного числа.

Слайд 17. Завдання 2. Заміни кожне число сумою двох доданків.

Актуалізація уявлення про взаємозв’язок арифметичних дій додавання й віднімання.

Слайд 18. Завдання 3. Закінчи обчислення. Досліди одержані рівності. Чому результат дорівнює першому доданку?

Перенесення способу віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання на випадки обчислень із переходом через розряд.

Слайд 19-20. Завдання 4. Знайди значення різниць у першому рядку. Зістав різниці в стовпчику. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування в інших випадках? Закінчи розв'язання.

Формування обчислювальних навичок віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 20.

Слайд 21. Завдання 5. Знайди значення різниць за схемами з коментарем.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Закріплення розуміння сутності арифметичної дії віднімання.

Слайд 23. Завдання 6. Розглянь першу рівність. Що означає: від 11 відняти 6? Знайди значення решти різниць за зразком.

Слайд 24. Перевір себе за правилом.

Слайд 25-26. Завдання 7. Усно знайди значення різниць, міркуючи за схемою.

Формування вміння розв’язувати задачі.

Слайд 27-28. Завдання 8. Прочитай задачі. Чи є вони оберненими?

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні