Каталог матеріалів

Урок №30 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 30. Розв’язування задач та обчислення виразів з застосуванням властивостей множення.

Мета: закріпити знання про властивості множення натуральних чисел; відпрацювати навички множення багатоцифрових натуральних чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно застосовують властивості множення при письмовому і усному множенні натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-7. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 11-13. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3 рівня складності № 342,344,346.

Слайд 14-16. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 4 рівня складності № 349, 351.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Завдання. Порівняйте значення виразів:

1) 9 ⋅ 28 ⋅ 382 та 8 ⋅ 29 ⋅ 382; 2) 37 ⋅ 92 та 5 ⋅ 92 ⋅ 8.

Слайд 19. Завдання. Обчислити зручним способом, використовуючи розподільну властивість множення:

1) 99 ∙ 117; 2) 1002 ∙ 54; 3) 82 ∙ 60.

Слайд 20. Завдання. Спростити вираз і знайти його значення:

1) 8x + 30x + 32x – 70x, якщо x = 140;

2) 10 + 5a + 6a – a, якщо a = 11.

Слайд 21. Завдання. Спростити вираз 8b ∙ 17a та знайди його значення, якщо a = 4, b = 100.

Слайд 22. Індивідуальна робота.

Задача. Довжина бігової доріжки навколо футбольного поля складає 400 м. Легкоатлет Василь під час тренування пробіг 15 кіл. Скільки кілометрів пробіг Василь?

Слайд 23. Задачі на логіку. У наборі із трьох цифр 5, 7,  — одна цифра «загубилася». Знайди її, якщо сума двох найменших трицифрових чисел, складених із цифр цього набору (цифри в числі не повторюються), дорівнює 1165.

Підсумок

Слайд 24. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні