Каталог матеріалів

Урок №30 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Розпізняй пряме і переносне значення слів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 30

Тема: Розрізняй пряме і переносне значення слів

Мета: вчити розрізняти пряме і переносне значення слів; формувати навички вживання в мовленні слів у прямому та переносному значенні; розвивати критичне мислення, творчі здібності, увагу, спостережливість; збагачувати словниковий запас учнів; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; спонукати учнів до вивчення рідної мови.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розрізняти пряме і переносне значення слів; вживати в мовленні слів у прямому та переносному значенні; має критичне мислення, творчі здібності, увагу, спостережливість; збагачує словниковий запас; вміє спілкуватися рідною мовою, має соціальну, громадянську компетентності.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 9. Диктант. Словникові слова.

Слайд 10. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 12. Пригадай вивчене. Покажи стрілочками значення слів.

Слайд 13. Вправа 1. Розгадай ребус Родзинки і дізнаєшся, куди потрапив вітрильник.

 

 

Слайд 14. Вправа 2. Ґаджикові цікаво, чи знаєш ти, що таке море. Перевір себе за словником. Стіна слів.

Слайд 15-16. Вправа 3. Позмагайся з друзями – хто більше добере слів, пов'язаних з морем. Запиши свої слова в зошиті.

Слайд 17-18. Вправа 4. Розглянь світлину. Склади за нею два речення про море і запиши в зошиті.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Вправа 5. Прочитай речення Читалочки. Як думаєш, чи правильно Читалочка використала слово море? Перевір себе за правилом.

Слайд 21. Вправа 6. Як думаєш, чи правильно Читалочка використала слово море? Перевір себе за правилом.

Слайд 22. Вправа 7-8. Допоможи Щебетунчикові вибрати сполучення слів у переносному значенні. Підкресли їх. Склади речення з підкресленими сполученнями слів. Одне з них запиши в зошиті.

Слайд 23. Вправа 8. Склади речення з підкресленими сполученнями слів. Одне з них запиши в зошиті.

Слайд 24. Вправа 9. Розглянь картину Івана Айвазовського. Добери й запиши слова, якими можна описати це море. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 25. Вправа 10. Продовж розповідь про море за картиною. Допиши ще 2-3 речення.

Слайд 26. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 27-28. Творче домашнє завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні