Каталог матеріалів

Урок №3 з етики для 6 класу за О. Мартинюк - Відповідальність як моральна риса. Почуття обов'язку.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

 

Конспект уроку етики за підручником «Етика». Автори: Олександр Мартинюк, Ольга Гісем (2023)» для 6 класу за програмою НУШ

 

Урок № 3. Відповідальність як моральна риса. Почуття обов’язку

 

Мета: з’ясувати зміст понять «відповідальність», «обов’язок»; з’ясувати, у чому полягає відповідальність як моральна риса; дізнатися зміст обов’язку як морального почуття людини; розвивати інтерес до етичного самовиховання, виховувати повагу до людей та оточуючого світу, прагнення до самовдосконалення.

Очікувані результати: учень розуміє та пояснює значення поняття «відповідальність», «обов’язок»; розуміє хто така відповідальна людина: відрізняє свої обов’язки й ті, які мають інші; описує ситуації, у яких люди виявляють моральний обов’язок; вміє пояснити та зробити правильний вибір своєї поведінки, обґрунтувати його та розуміти іншого/іншу; працює в команді, розробляє правила співжиття; прагне стати морально відповідальною людиною.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Висловіть власну думку.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Відповідальність як моральна риса. Словник

Слайд 7. Відповідальність як моральна риса.

Слайд 8. Богдан Гаврилишин. «Декларація відповідальності людини»

Слайд 9. Працюємо з джерелом.

Слайд 10. Робота в парах. Метод «Мозковий штурм».

Слайд 11. Цікаві факти.

Слайд 12. Працюємо разом. Метод «Прес»».

Слайд 13. Обов’язок як моральне почуття. Словник.

Слайд 14-15. Обов’язок як моральне почуття.

Слайд 16. Робота в парах.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Працюємо з джерелом.

Слайд 19. Робота в малих групах. Метод «Дискусійна проблема».

Слайд 20. Варто замислитися.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 22. 1) Дайте характеристику.

Слайд 23. 2) Повідомлення.

Слайд 24. 3) Висловіть власну думку.

Слайд 25. 4) Метод «Товсті і тонкі запитання».

Слайд 26. 5) Робота в групах.

Слайд 27. 6) Поцікавтеся в дорослих (домашнє завдання).

Слайд 28. 7) Казка (домашнє завдання).

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні