Каталог матеріалів

Урок №3 для 7 класу з мистецтва за В. Бойко - Умовні знаки, картографічна генералізація і спотворення на картах

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку географії за підручником «Географія». Автори: В. М. Бойко, С. В. Міхелі. (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №3. Умовні знаки, картографічна генералізація і спотворення на картах

Мета: сформувати в учнів уявлення про умовні знаки, картографічну генералізацію та спотворення на картах; навчити розрізняти масштабні й позамасштабні умовні знаки; розвивати вміння використовувати цифрові моделі й онлайн-картографічні сервіси для дослідження об’єктів і явищ; формувати навички роботи з географічною інформацією; сприяти розвитку вміння взаємодіяти в групі, пропонувати правила співпраці та дотримуватися їх; формувати розуміння практичного значення картографічної інформації в повсякденному житті.

Очікувані результати: досліджує об’єкти і явища, використовуючи відповідні моделі, зокрема й цифрові; використовує картографічні онлайн-сервіси та онлайн-ресурси для організації власних географічних досліджень; розрізняє масштабні й позамасштабні умовні знаки; пропонує правила взаємодії в групі і дотримується їх; взаємодіє в групі для розв’язання навчальної проблеми; оцінює практичне значення знань про географічні карти.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Що показано в масштабі, а що – поза масштабом?

Слайди 9-10. Працюємо з картою.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Працюємо в групі.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Навіщо потрібна картографічна генералізація?

Слайд 15. Подорож у слово.

Слайд 16. Чому на карті є спотворення? Моделюємо.

Слайд 17. Досліджуємо.

Слайд 18. Скористайтеся сервісом thetruesize.com, щоб побачити справжні розміри географічних об’єктів, наближаючи їх розташування до екватора (мал. 9). Також один об’єкт можна накласти на інший і легко порівняти їхні площі без обчислень.

Слайд 19. Формулюємо головне.

Слайд 20. Запитання і завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія. Дай відповіді цеглинками LEGO.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні