Каталог матеріалів

Урок №3 для 8 класу з мистецтва за Л. Кондратовою - У світі античності

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №03. У світі античності

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Очікувані результати: Знає загальні відомості про особливості та характерні риси античної скульптури, живопис античності, декоративне мистецтво та ювелірне мистецтво, моду античності, античний театр, музичне мистецтво.

Виокремлює та аналізує художні засоби у творах образотворчого мистецтва: Курос і Кора. VI ст. до н.е., Фідій. «Зевс Олімпійський». V ст. до н.е. малюнок-реконструкція, Афіна Варвакіон — зменшена римська копія Афіни Парфенос. III ст. до н. е. мармур, Харес. «Колос Родоський». III ст. до н. е. Малюнок-реконструкція, Мирон. «Дискобол». V ст. до н. е. Римська копія. Мармур, Венера Мілоська. II ст. до н. е. Мармур, Агесандр, Афінодор, Полідор. «Лаокоон та його сини». І ст. до н. е. Римська копія. Мармур, Ніка Самофракійська. II ст. до н. е. Мармур, Бюст імператора Тіберія. I ст. Копія з оригіналу 20–12 рр. до н. е. Мармур, Кулачний боєць. I cт. до н. е., Фрески на стіні житлового будинку в Помпеях. I ст., Чорнофігурна амфора. «Геракл і Геріон». Бл. 550-540 рр. до н. е., Червонофігурний вазопис «Юнак із жертовною чашею». Бл. 480 р. до н. е., сережки ІІІ ст. до н.е., браслети І ст. до н. е., намисто з підвісками. ІV-І ст. до н. е., театр Діоніса в Афінах. VІ ст до н. е., Гермес у петасі. Фрагмент вазопису. 480-470 рр. до н. е., давньогрецькі жінки в хітонах, коринфські піксиди з рум’янами та білилами. V ст. до н. е., вазописець Брігос. «Гравець на авлосі». Фрагмент розпису кіліка. Бл. 490 р. до н. е.

Усвідомлює й аналізує музику: Ж. Массне «Елегія».

Ліпить із пластиліну скульптуру малої форми в античному стилі, в якій зображує видатного українського боксера Олександра Усика.

Обладнання: мультимедійний комплект, пластилін, дощечка, стеки

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4. Слово вчителя

Слайд5. Обговоріть.

Слайд6. Пригадайте, що таке скульптура і на які види її поділяють, перейшовши за посиланням.

Слайд7-10. Слово вчителя

Слайд11. Запам’ятайте.

Слайд12-18. Слово вчителя

Слайд19. Послухайте уривок із твору Ж. Массне «Елегія» у виконанні оркестру.

Слайд20. Слово вчителя

Слайд21. Розгляньте зображення твору античної скульптури невідомого автора. Проаналізуйте скульптурний твір за поданими запитаннями.

Слайд22-29. Слово вчителя

Слайд30. Розгляньте зображення давньогрецьких прикрас.

Слайд31-35. Слово вчителя

Слайд36. Перегляньте відео та ознайомтеся з пам’ятками стародавнього театру в Римі.

Слайд37. Обговоріть.

Слайд38. Розгляньте схему давньогрецького театру.

Слайд39. Перегляньте відео зі зразками одягу й моди в античності.

Слайд40. Обговоріть.

Слайд41-47. Слово вчителя

Слайд48. Ознайомтесь із музичними інструментами античності.

Слайд49-50. Слово вчителя

Слайд51. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд52. Виліпіть із пластиліну скульптуру малої форми в античному стилі, в якій зобразіть видатного українського боксера Олександра Усика. Придумайте своєму твору назву і презентуйте його друзям.

Слайд53. Послідовність виконання

Слайд54. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд55-56. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд57-58. У вільний час

Рефлексія

Слайд59. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні