Каталог матеріалів

Урок №3 для 8 класу з української літератури за О. Авраменко - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Іван Білик «Дарунки скіфів»

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2025)» для 8 класу за програмою НУШ.

Урок № 3.

Тема. Іван Білик «Дарунки скіфів»

Мета: сформувати в учнів уміння аналізувати історичне оповідання Івана Білика «Дарунки скіфів», з’ясувати художнє відтворення подій та образів скіфської доби, розкрити ідейно-тематичний зміст твору, особливості змалювання характерів персонажів; розвивати навички виразного читання, аналізу художніх засобів та роботи з текстом; виховувати інтерес до історичного минулого України, почуття національної гідності та повагу до героїчного минулого народу.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця застосовує прийоми активного слухання та критичного читання; переказує художній твір докладно, стисло, вибірково, творчо, акцентуючи увагу на змісті в цілому, на окремих важливих деталях або фрагментах художнього тексту; дає характеристику персонажів літературного твору, доцільно використовуючи цитати; визначає тему, основну ідею, мотив, порушені у творі проблеми; обґрунтовує власну позицію щодо особистісно та суспільно важливих питань, порушених у тексті; доречно використовує цитати з художнього твору для підтвердження та увиразнення власних поглядів, ідей, переконань; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Інтерактивне завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Прослухайте продовження оповідання І. Білика «Дарунки скіфів» (від 9:44 до 19:27), запишіть у зошит скіфські подарунки.

Слайди 8-9. Перевіряємо прослухане.

Слайд 9. Ознайомтеся зі східнослов’янськими богами.

Слайд 10. Аналізуємо.

Слайд 11. Прочитайте за ролями уривок з історичного оповідання «Дарунки скіфів» на с. 16-18 до слів «…мов жива смерть».

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Перевіряємо прочитане.

Слайд 15. Аналізуємо.

Слайд 16. Прослухайте продовження оповідання І. Білика «Дарунки скіфів» (від 0:01 до 10:32), запишіть у зошит епітети та порівняння, якими автор передає стан персів.

Слайд 17. Аналізуємо.

Слайд 18. Робота в групах.

Слайд 19. Міркуємо.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Узагальнюємо вивчене. Визначте героя за його словами.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні