Каталог матеріалів

Урок №3 для 2 класу з музичного мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: народна пісня, календарно-обрядові пісні, жниварські пісні СМ

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «О. Калініченко, Л. Аристова» для 2 класу за програмою НУШ

Урок №3. Основні поняття народна пісня, календарно-обрядові пісні, жниварські пісні. СМ українська народна пісня «Вийшли в поле косарі» (у виконанні дитячого хору; у виконанні чоловічого хору). ХТД «Два півники», українська народна пісня — розучування, виконання пісні в ролях

Мета: ознайомити учнів із визначенням «народні», «календарно-обрядові» та «жниварські пісні». Вчити на слух розрізняти виконавців твору. Розкривати акторські здібності дітей, виконуючи пісню в ролях. Пригадати правила співу та дотримуватись їх. Формувати естетичний смак другокласників через сприйняття твору та свої враження від нього. Прищеплювати повагу до народної музики та виховувати патріотів.

Очікувані результати: знають, що таке народна пісня та чим вона відрізняється від авторської; мають уявлення про календарно-обрядові та жниварські пісні, їхню роль у житті українців; розпізнають на слух пісню «Вийшли в поле косарі» та визначають її настрій; виконують українську народну пісню «Два півники» з дотриманням мелодії, ритму та виразності; формують інтерес до української музичної спадщини; відчувають емоційний зв’язок із народними традиціями через пісню.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4. Бесіда.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Словничок.

Слайд8-11. «Так чи ні» – інтерактивне опитування.

Слайд12. Українська народна пісня «Вийшли в поле косарі» (у виконанні дитячого дуету).

Слайд13. Українська народна пісня «Вийшли в поле косарі» (у виконанні чоловічого хору).

Слайд14. Який характер пісні, яку ти щойно послухав/ послухала у виконанні дитячого дуету?

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Слухаємо пісню «Два півники».

Слайд17-18. Розучуємо текст пісні «Два півники».

Слайд19. Виконай пісню «Два півники» в ролях.

Слайд20. «Склади ланцюжок» Робота в групах.

Слайд21. Які події відбуваються в пісні?

Слайд22. «Музичні фігури» (гра з рухами)

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні