Каталог матеріалів

Урок №3 для 8 класу з мистецтва за Л. Масол - Мистецтво античності — колиска європейської цивілізації (с. 16-20)

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №03. Мистецтво античності – колиска європейської цивілізації

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Очікувані результати: Володіє знаннями про античну міфологію, мистецтво Стародавньої Греції: архітектура, скульптура, вазопис (чорнофігурний і червонофігурний).

Розпізнає і описує елементи художньої мови творів образотворчого мистецтва: Греція: храм Парфенон; зразки колон ордерів (доричний, іонійський, коринфський); Венера Мілоська, Дискобол; зразки ваз (амфора, кратер, лекіф), давньогрецька маска.

Створює ескіз рекламного плаката «Запрошуємо до Греції», використовує елементи античного мистецтва: архітектури (колони), скульптури, орнаментів (меандр), зображень музичних інструментів, масок.

Приймає участь у STEAM-проєкті за мотивами одного з грецьких міфів (міжгалузеві зв’язки з літературою, математикою, інформатикою, технологіями). Орієнтовні теми: «Муза, музика, музей», «Мости, акведуки, терми»; «Античний одяг».

Виконує пісню «Королева краси», музика і вірші Н. Май.

Обговорює емоції, визначає емоційний стан.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-9. Слово вчителя

Слайд10. Спробуйте за атрибутами визначити зображених муз.

Слайд11-12. Слово вчителя

Слайд13. Порівняйте особливості капітелей колон античних ордерів.

Слайд14. Вкажіть, який ордер використано в храмі Парфенон.

Слайд15-17. Слово вчителя

Слайд18. З історії шедевра

Слайд19-24. Слово вчителя

Слайд25. Обговоріть.

Слайд26. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд27. Послухайте пісню «Королева краси» (музика і вірші Н. Май).

Слайд28-29. Розучуємо пісню «Королева краси»

Слайд30. Виконуємо пісню «Королева краси»

Слайд31. Створіть ескіз рекламного плаката «Запрошуємо до Греції», використайте елементи античного мистецтва: архітектури (колони), скульптури, орнаментів (меандр), зображень музичних інструментів, масок (матеріали на вибір).

Слайд32. Послідовність виконання

Слайд33. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34-36. Мистецька скарбничка

Слайд37. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд38. STEAM-проєкт за мотивами одного з грецьких міфів (міжгалузеві зв’язки з літературою, математикою, інформатикою, технологіями).

Слайд39. У вільний час

Рефлексія

Слайд40. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні