Каталог матеріалів

Урок №29 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 29. Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення; обчислювальні навички; актуалізувати навички ділення з остачею, в тому числі й у випадках, коли ділене менше за дільник; уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число у випадку, коли третє неповне ділене утворюється з остачі та одиниць діленого; перенести спосіб утворення неповного діленого з остачі та одиниць певного розряду діленого на утворення другого неповного діленого; формувати вміння виконувати дії письмового ділення, коли друге та третє неповні ділені утворюються з остачі та одиниць певного розряду діленого у матеріалізованій формі письмового ділення у формі мовлення вголос; формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-10. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11-12. Завдання 2. Виконай ділення з коментарем. Зістав частки.

Слайд 13-15. Завдання 3. Визнач найвищий розряд і кількість цифр у значенні кожної частки. Виконай ділення з коментарем. Перевір результати.

Слайд 16-17. Завдання 4. Прикинь кількість цифр у значенні кожного добутку. Виконай множення, застосувавши письмовий прийом. Перевір правильність одержаних розв’язків.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 5. Знайди значення першої частки. Зістав частки. Як їх відмінність вплине на знаходження значення другої частки? Як визначити перше неповне ділене?

Слайд 20. Завдання 6. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 21-22. Завдання 7. Розв’яжи задачу. Зміни числове дане задачі так, щоб її мож на було розв’язати способом знаходження однакової величини.

Слайд 23. Завдання 8. Розв’яжи задачу, користуючись календарем.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. За якою ознакою можна розбити частки на дві групи? Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 26. Завдання 2. Виконай ділення з коментарем. Зістав частки. Чи існує залежність між першим неповним діленим і найвищим розрядом частки?

Слайд 27-28. Завдання 3. Виконай ділення з коментарем. Перевір результати.

Слайд 29-30. Завдання 4. Прикинь кількість цифр у значенні кожного добутку. Виконай множення, перевір правильність результатів.

Слайд 31. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 32. Завдання 6. Знайди значення виразів зі змінною, якщоk=3; якщоk=9.

Слайд 33. Завдання 7. Розв'яжи задачу.

Слайд 34. Завдання 8. Розв'яжи задачу.

Слайд 35. Завдання 9. Накресли прямокутник ABKP зі сторонами 3 см 5 мм і 2 см 7 мм. Обчисли його периметр.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні