Каталог матеріалів

Урок №29 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Віднімаємо числа на основі взаємозв’язку додавання і віднімання

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №29. Віднімаємо числа на основі взаємозв’язку додавання і віднімання.

Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 20, актуалізувати знання складу чисел 2-го десятка, уявлення про взаємозв’язок арифметичних дій додавання і віднімання, прийом віднімання на підставі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання для чисел другої п’ятірки в межах 10; переносити відомий спосіб міркування на випадки віднімання з переходом через розряд у межах 20; закріпити розуміння сутності арифметичної дії віднімання; формувати вміння розв’язувати задачі.

.Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Ви вже добре вмієте додавати й віднімати числа частинами з переходом через розряд у межах 20. На минулому уроці ми склали таблиці додавання в межах 20 з переходом через розряд. Тепер будь-яке число другого десятка ви можете подати у вигляді суми двох доданків. Ця дія є необхідним підґрунтям для вивчення іншого способу віднімання, з яким ви добре знайомі ще з 1 класу, коли ви віднімали числа другої п’ятірки в межах 10. Тому сьогодні ми перенесемо відомий вам спосіб міркування при відніманні на випадки з переходом через розряд.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-5. Усне опитування.

Слайд 6-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Завдання 1. Запиши склад чисел.

Слайд 11. Завдання 2. Заміни числа сумою.

Слайд 12. Завдання 3. Досліди рівності. Чому результат дорівнює першому доданку? Закінчи обчислення.

Слайд 13. Завдання 4. Знайди значення різниць у першому рядку. Зістав різниці. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування в наступних випадках?

Слайд 14. Завдання 5. Знайди значення різниць за схемами із коментарем.

Слайд 15. Завдання 6. Розглянь першу рівність. Що означає «від 11 відняти 6»? Знайди значення решти різниць за зразком.

Слайд 16. Перевір себе за правилом.

Слайд 17-18. Завдання 7. Знайди значення різниць за зразком.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 8. Прочитай задачі. Чи є вони оберненими?

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23-24. Завдання 3. Зістав пари виразів. Поясни розв'язування за схемами.

Слайд 25-30. Завдання 4. Знайди значення різниць, користуючись підказками.

Слайд 31. Завдання 5. Розв'яжи задачу.

Слайд 32. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні