Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А Тарасенкова)

Урок № 29. Віднімання натуральних чисел. Властивості віднімання.

Мета: закріпити знання учнів про властивості віднімання натуральних чисел; формувати навички віднімання багатоцифрових натуральних чисел та величин і застосування властивостей віднімання для раціоналізації обчислень; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють віднімання натуральних чисел, використовуючи властивості віднімання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5-6. Цікава вікторина.

Слайд 7. Усно обчисли.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-12. Основні поняття про властивості віднімання натуральних чисел. Типові приклади.

Слайд 13-14. Рухлива вправа.

Слайд 15. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 16-26. Вправи та завдання 1-3 рівня складності . Робота з підручником № 303, 304, 305, 307, 309, 311.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Завдання: Виконайте віднімання:

1) 4 803 765 284 - 1 478 495 395;

3) 1 900 000 090 - 382 049 547;

4) 6 138 472 119 - 4 997 998 917.

Слайд 29. Завдання. Виконайте обчислення:

1) 5 342 542 + (3 735 507 - 2 013 973);

2) 18 473 982 - (10 547 311 - 8 142 891).

Слайд 30. Обчисли значення виразу:

a + 2 077 598 - b, якщо a = 348, b = 1 118 532

Слайд 31. Задача.

Відстань між Києвом та Дніпром 470 км. Із цих міст назустріч один одному виїхали два автобуси. Яка відстань буде між ними, коли один автобус проїде 137 км, а другий — на 5 км більше?

Слайд 32. Задача на логіку. Сума цифр двоцифрового числа 15. Якщо це число помножити на 7 і від добутку відняти двоцифрове число, записане тими самими цифрами, що і початкове, але в зворотному порядку, тоді дістанемо 387. Знайдіть двоцифрове число.

Підсумок

Слайд 33. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні