Каталог матеріалів

Урок №29 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Обертання Земля навколо своєї осі. Обертання Землі навколо Сонця.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Я досліджую світ. Автори: Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, О. Л. Хомич,

І. Лаврентьєва, Н. В. Андрук, К. С. Василенко» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №29. Обертання Земля навколо своєї осі. Обертання Землі навколо Сонця

 

Очікувані результати:

Учні формують уявлення про обертання Землі навколо своєї осі та навколо Сонця; засвоюють знання про причини зміни дня і ночі, а також пір року; поповнюють словниковий запас новими поняттями; розвивають допитливість і прагнення досліджувати природні явища; вдосконалюють навички слухання й обговорення почутої інформації; навчаються ставити запитання, працювати з навчальними матеріалами; працюють у парах і групах, обмінюючись ідеями з однокласниками.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Формування предметних компетентностей:

ознайомлювати з процесами обертання Землі навколо осі та Сонця; формувати уявлення про причини зміни дня і ночі, пір року; розвивати увагу, пам'ять, мовлення, навички пояснення; вдосконалювати вміння аналізувати природні явища та обговорювати їх.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: вміння слухати пояснення, ставити запитання, висловлювати думки щодо змін у природі, співпрацювати з однокласниками, слідувати інструкціям учителя, брати участь у спільних обговореннях;

загальнокультурної: виховувати інтерес до науки про Землю, формувати дбайливе ставлення до природи, усвідомлення залежності життя на планеті від сонячного світла та тепла;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння; оволодіння навичками опису природних явищ та обговорення побаченого;

соціальної: формувати навички співпраці, розвивати толерантність і дружні стосунки з однокласниками;

інформаційної: вчити орієнтуватися в навчальних матеріалах, розвивати вміння шукати, узагальнювати й висловлювати інформацію з підручників і візуальних матеріалів;

здоров’язберігаючої: формувати уважність і дисципліну, розвивати самоконтроль, зосередженість та наполегливість у навчанні.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, LEGO.

Хід уроку

Ранкове коло

Слайд 2. Ранкове коло.

Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд 3. Як почуває себе ненька Україна?

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 4. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Повідомлення теми тижня

Слайд 5. Сьогодні ви:

Актуалізація опорних знань

Слайд 6. Розглянь малюнок та поміркуй

Фізкультхвилинка

Слайд 7. Рухлива вправа.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Земля один раз обертається навколо своєї осі за одну добу.

Слайд 9. Візьми до уваги

Слайд 10. Візьми до уваги

Слайд 11. Візьми до уваги

. Гімнастика для очей

Слайд 12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Досліди, як змінюється день і ніч

Слайд 14. Досліди.

Слайд 15. Запам’ятай!

Слайд 16. Розглянь малюнок та знайдіть на малюнку полюси Землі.

Слайд 17. Розглянь малюнок

Слайд 18. Візьми до уваги.

Слайд 19. Земля один раз обертається навколо своєї осі за одну добу.!

Слайд 20. Візьми до уваги.

Слайд 21. Запам’ятай!.

Усвідомлення набутих знань

Слайд22. Інтерактивна вправа

Рефлексія

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні