Каталог матеріалів

Урок №29 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Масол - Митці-професіонали

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №29. Митці-професіонали

Професійна музика. Музичні професії: композитор, виконавець.

СММ: пісні Котика, Півника, Лисички з опери-казки К. Стеценка «Лисичка, Котик і Півник».

ХТД: Музика А. Філіпенка, слова О. Журливої «Узяла лисичка скрипку»

Мета: ознайомити з поняттям «професійна музика», «композитор» на прикладі творчості . К. Стеценка «Лисичка, Котик і Півник» та А. Філіпенка, слова О. Журливої «Узяла лисичка скрипку»; розвивати вміння учнів давати характеристику музичному образу твору, розрізняти на слух засоби музичної виразності, розвивати вміння створювати візуальні образи до музичного твору, творчі здібності до співу, музичний слух і уяву, чуття ритму, фантазію; виховувати художній смак, потребу слухати музику та отримувати від неї насолоду, виховувати музичну культуру; інтерес до пісень українських композиторів.

Очікувані результати: здобувач освіти пояснює особливості опери-казки; бере участь в обговоренні творів мистецтва, висловлює свої враження щодо різних музичних характеристик казкових персонажів; виконує пісню за фразами, порівнює пісні на спільну тематику; імпровізує рухи до пісні відповідно до її змісту.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-7. Бесіда «Професійна музика»

Слайд8. Запам’ятайте.

Слайд9. Перегляньте українську народну казку «Котик та Півник».

Слайд10. Послухайте: К. Стеценко. Опера-казка «Лисичка, Котик і Півник». Пісня Котика

Слайд11. Послухайте: К. Стеценко. Опера-казка «Лисичка, Котик і Півник». Пісня Лисички

Слайд12. Послухайте: К. Стеценко. Опера-казка «Лисичка, Котик і Півник». Пісня Півника

Слайд13. Дайте відповіді на запитання.

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Слайд15. Послухайте пісню «Узяла лисичка скрипку» (музика

А. Філіпенка слова О. Журливої).

Слайд16. Розучуємо пісню «Узяла лисичка скрипку».

Слайд17. Виконуємо пісню «Узяла лисичка скрипку».

Слайд18. Увага!

Слайд19. Виконуємо пісню «Узяла лисичка скрипку».

Слайд20. Дайте відповіді на запитання.

Слайд21. Уявіть себе виконавцями і придумайте рухи до пісні відповідного змісту.

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Роздивіться малюнок.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Дайте відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд25. Порівняйте характери лисичок у піснях.

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія. Вправа «Скриньки настрою»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні