Каталог матеріалів

Урок №29-30 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Хімічні реакції. Схема хімічної реакції

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

 

Урок № 29-30. Хімічні реакції. Схема хімічної реакції

Мета: Навчити визначати що таке хімічна реакція та які ознаки свідчать про її перебіг. Навчити учнів складати схеми хімічних реакцій, правильно позначаючи реагенти та продукти. Навчити учнів застосовувати отримані знання для аналізу хімічних процесів у природі та побуті. Навчити учнів розрізняти типи хімічних реакцій. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати:

Учні зможуть розрізняти типи хімічних реакцій. Учні зможуть визначати що таке хімічна реакція та які ознаки свідчать про її перебіг. Учні зможуть розуміти ознаки хімічних реакцій. Учні зможуть складати схеми хімічних реакцій, правильно позначаючи реагенти та продукти. Учні зможуть розуміти, які фізичні явища супроводжують хімічні перетворення. Учні зможуть застосовувати отримані знання для аналізу хімічних процесів у природі та побуті. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект, штатив із пробірками, шпатель, пінцет, питна сода, розчин хлоридної кислоти, розчин гідроґен пероксиду, шматочок сирої картоплі (можна замінити іншим сирим овочем), розчини купрум(ІІ) сульфату, натрій гідроксиду.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-6. Фізичні явища. Хімічні явища. Хімічні реакції

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 7. Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке хімічна реакція, як її правильно записувати та чому ці знання важливі. Хімічні реакції відбуваються скрізь: у природі, нашому організмі, на виробництві та в побуті. Завдяки їм горить вогонь, засвоюється їжа, створюються ліки та матеріали. Але щоб зрозуміти ці процеси та вміти їх контролювати, потрібно навчитися правильно записувати хімічні рівняння. На уроці ви навчитеся складати схеми хімічних реакцій і закладете основи для подальшого вивчення складних хімічних процесів.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Які явища називають фізичними, а які — хімічними?

Слайд 10. Хімічні реакції

Слайд 11. Робота в групах

Слайд 12-14. Схема хімічної реакції

Слайд 15. Виділення газу та випадіння осаду

Слайд 16. Робота в групах

Слайд 17. Типи хімічних реакцій

Слайд 18. Types of chemical reactions

Слайд 19. Реакції сполучення

Слайд 20. Реакції розкладу

Слайд 21. Реакції заміщення

Слайд 22. Реакції обміну

Слайд 23-24. А чи знаєте ви…

Слайд 25. Досліджуємо

Слайд 26. Хід роботи

Слайд 27. Заповніть підсумкову таблицю

Слайд 28. Трішки англійської

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 30-38. Робота в групах

Слайд 39. Робота в парі

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 41. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні