Каталог матеріалів

Урок №29 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо таблиці додавання чисел у межах 20

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 29

Тема. Досліджуємо таблиці додавання чисел у межах 20

Мета: формувати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі; актуалізувати знання прийомів додавання й віднімання чисел частинами, залежності суми від зміни одного з доданків, залежності різниці від зміни зменшуваного; дослідити залежність доданка від зміни іншого доданка при сталій сумі; проаналізувати складені таблиці додавання; закріпити знання грошових одиниць.

Очікувані результати: здобувач освіти має обчислювальні навички, уміє розв’язувати задачі; має знання прийомів додавання й віднімання чисел частинами, залежності суми від зміни одного з доданків, залежності різниці від зміни зменшуваного; залежність доданка від зміни іншого доданка при сталій сумі; вміє складати таблиці додавання; має знання про грошові одиниці.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Дай мені 5».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 10. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 11. Усний рахунок.

Слайд 12. Вправа «Число дня».

Слайд 13. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 14. Хвилинка каліграфії.

Слайд 15-16. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Актуалізація способів додавання й віднімання чисел частинами

Слайд 17-18. Завдання 1. Вибери варіант і виконай обчислення за схемами.

Актуалізація залежності суми від зміни одного з доданків, залежності різниці від зміни зменшуваного.

Слайд 19. Завдання 2. Досліди, який компонент дії змінюється. Як саме? На скільки? Як це впливає на результат? Закінчи обчислення.

Ознайомлення із залежністю одного доданка від зміни іншого доданка при сталій сумі.

Слайд 20. Завдання 3. Досліди, чому в рівностях однакові результати.

Запиши пропущені доданки.

Первинне закріплення уявлення про залежність одного доданка від зміни іншого при сталій сумі. Ознайомлення з таблицями додавання в межах 20.

Слайд 21-23. Завдання 4. Розгадай «секрет» таблиць додавання.

Слайд 24. Перевір себе за правилом.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Закріплення знання грошових одиниць.

Слайд 26. Завдання 5. Прочитай задачу. Дай відповіді на запитання.

Формування вміння розв’язувати задачі.

Слайд 27-28. Завдання 6. До задачі добери й доповни її опорну схему та схематичний рисунок. Запиши розв'язання задачі.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні