Каталог матеріалів

Урок №28 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 28. Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення; обчислювальні навички; актуалізувати навички ділення з остачею, в тому числі й у випадках, коли ділене менше за дільник; уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число у випадку, коли третє неповне ділене утворюється з остачі та одиниць діленого; перенести спосіб утворення неповного діленого з остачі та одиниць певного розряду діленого на утворення другого неповного діленого; формувати вміння виконувати дії письмового ділення, коли друге та третє неповні ділені утворюються з остачі та одиниць певного розряду діленого у матеріалізованій формі письмового ділення у формі мовлення вголос; формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного двома способами; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай ділення з остачею. Визнач, у яких випадках неповна частка дорівнює нулю.

Слайд 10-11. Завдання 2. Знайди значення часток, використовуючи усний прийом. Розбий подані вирази на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Досліди, скільки цифр може бути в значенні частки в результаті ділення на одноцифрове число.

Слайд 12. Завдання 3. Виконай ділення лише в тих випадках, коли в значенні частки буде дві цифри. Використай усний прийом.

Слайд 13-14. Завдання 4. Знайди значення першої частки. Зістав частки. Як їх відмінність вплине на знаходження значення другої частки? Як визначити перше неповне ділене?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 5. Виконай ділення, використовуючи письмовий прийом, з коментарем.

Слайд 17. Завдання 6. Виконай ділення, використовуючи письмовий прийом. Перевір результати.

Слайд 18. Завдання 7. Розв’яжи задачу, скориставшись підказкою.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 21. Завдання 2. Знайди значення часток, використавши усний прийом. Досліди, скільки цифр може бути у значенні частки при діленні на одноцифрове число.

Слайд 22. Завдання 3. Прикинь кількість цифр у значеннях часток.

Слайд 23-24. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання Олі. Зістав два випадки ділення. Як їх відмінність впливає на розв’язання? Поясни, як Ігор утворив перше неповне ділене. Чому у значенні першої частки три цифри, а у значенні другої — дві?

Слайд 25-26. Завдання 5. З’ясуй, що є спільним у всіх випадках ділення. Як можна міркувати, утворюючи перше неповне ділене?

Слайд 27-28. Завдання 6. Виконай ділення у випадках, коли в значенні частки одержимо двоцифрове число. Перевір результати.

Слайд 29-30. Завдання 7. Розв’яжи задачу двома способами. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 31. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 32. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні