Каталог матеріалів

Урок №28 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Спостерігаю за чергуванням голосних у коренях слів. Написання розповіді про своє бажання з поясненням власної думки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 28.  Спостерігаю за чергуванням голосних у коренях слів

Мета: вчити спостерігати за чергуванням голосних у корені слів; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5-6. Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом директор.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9. Вправа 1. Склади слово з поданих пазлів і запиши. Чи знаєш ти, що воно називає?

Слайд 10-11. Вправа 2. Прочитай речення. Поясни, що нового ти дізнався/ дізналася про значення слова Буковель. Разом з однокласниками/однокласницями дайте відповіді на запитання Щебетунчика.

Слайд 12. Вправа 3. Випиши спільнокореневі слова з речення про Буковель. Познач у них корінь.

Слайд 13. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 14. Перевір себе за правилом.

Слайд 15-16. Вправа 4. Зміни слова так, щоб вони називали один предмет. Запиши утворені пари слів. Познач у них корінь. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються в корені.

Слайд 17-18. Вправа 5. Спиши речення, розкривши дужки. Познач корінь у змінених словах. Підкресли в коренях букви, які позначають звуки, що чергуються.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Вправа 6. Прочитай повідомлення Родзинки. Придумай йому заголовок. Що нового ти з нього дізнався/дізналася?

Слайд 21-22. Вправа 7. У яку пору року тобі хотілося б побувати на Буковелі? Поясни чому. Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 8. Утвори спільнокореневі слова за зразком і запиши. Познач корінь у кожному слові. Підкресли букви, які позначають звуки, що чергуються в корені. Склади й запиши речення зі словом, у якому всі приголосні звуки м’які.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні