Каталог матеріалів

Урок №28 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 28. Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання.

Мета: закріпити практичні навики учнів, щодо розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні самостійно здійснюють додавання натуральних чисел, використовуючи переставну і сполучну властивість додавання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з математики.

Слайд 5. Математична розминка.

Слайд 6-7. Обчисли усно.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10-11. Формування вмінь. Виконаємо додавання, обираючи

зручний порядок обчислення.

Слайд 12-22. Виконання задач та вправ 3-4 рівня складності. Робота з підручником № 285, 287, 288, 291, 297.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Виконати завдання, використовуючи властивості додавання:

1) 18 639 + 8 450 + 31361;

2) 3 999 365 + 738 + 1 000 635. 

Слайд 25. Завдання. Знайдіть суму двох доданків, один з яких дорівнює

101 392, а другий на 1 879 більший за перший.

Слайд 26. Спростити вираз та знайти його значення, якщо у = 320.

 (875 + у) + 125.

Слайд 27. Задача на логіку. Знайди суму всіх трицифрових чисел, які можна скласти із цифр 3, 4 і 5, якщо цифри в кожному числі не повторюються.

Слайд 28. Задача на підготовку до наступної теми.

 У дядька Ореста на трьох виноградниках росте 766 кущів винограду. На першому і другому - 584 кущі, а на другому і третьому - 436 кущів. Скільки кущів винограду росте на кожному винограднику окремо?

Підсумок

Слайд 29. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні