Каталог матеріалів

Урок №28 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Орієнтування на місцевості за Сонцем і місцевими ознаками

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №28. Орієнтування на місцевості за Сонцем і місцевими ознаками.

Мета: вчити учнів розрізняти способи орієнтування на місцевості; вчити орієнтуватися на місцевості за допомогою сонця і місцевих ознак; навчити знаходити основні сторони горизонту за Сонцем; удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення; виховувати допитливість, бажання здобувати нові знання; застосовувати знання для складання плану приміщення, орієнтування на місцевості; розвивати увагу, мислення, мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Мозковий штурм.

Слайд6. Пофантазуй.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Як визначати сторони горизонту за Сонцем?

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Гілки поодинокого дерева з північного боку коротші, а з південного — довші й густіші.

Слайд13. Мох росте з північної сторони дерев, пеньків, кущів.

Слайд14. Мурашники в лісі розміщуються з південної сторони дерев.

Слайд15. Річні кільця на пеньках спиляних нещодавно дерев, які росли на відкритих місцях, ширші з південної сторони.

Слайд16. Плоди та ягоди також швидше достигають з південного боку та й трава в засуху швидше пожовтіє саме із цього боку.

Слайд17. Навесні добрим орієнтиром слугуватиме сніг, тому що на південних схилах горбів він розтає швидше.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. Поміркуй.

Слайд20. Розкажи про способи орієнтування за допомогою природи.

Слайд21. Назви сторони горизонту.

Слайд22. Творче завдання.

Слайд23. Як визначати сторони горизонту вночі?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні