Каталог матеріалів

Урок №27 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Сторони горизонту.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №27. Сторони горизонту.

Мета: ознайомити учнів з основними та проміжними сторонами горизонту (північ, південь, схід, захід; північний схід, південний захід тощо).

Пояснити способи визначення сторін горизонту за природними ознаками (Сонце, зірки, рослини, рельєф).

Навчити користуватися компасом для точного визначення напрямків.

Розвивальна:

Розвивати просторове мислення та навички орієнтування.

Вправляти учнів у роботі з компасом та іншими орієнтирними засобами.

Формувати вміння аналізувати інформацію з різних джерел (карти, природні ознаки).

Виховна:

Виховувати увагу та відповідальне ставлення до власної безпеки під час орієнтування на місцевості.

Формувати інтерес до дослідження навколишнього середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Що таке горизонт?

Слайд6. Що таке лінія горизонту?

Слайд7. Поміркуй.

Слайд8. Відкрита місцевість.

Слайд9. Рухлива вправа.

Слайд10. Закрита місцевість.

Слайд11. Північ, південь, захід, схід є чотирма основними сторонами горизонту.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Що потрібно для визначення сторін світу?

Слайд14. Обговоріть.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Поміркуй.

Слайд17. Допоможи Лепрекону зібрати золото за інструкцією.

Слайд18. Гра «Куди покотився Колобок»

Слайд19. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд20. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні