Каталог матеріалів

Урок №27 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Розв’язуємо задачі з зайвими числовими даними

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №27. Розв’язуємо задачі з зайвими числовими даними

Мета: актуалізувати уявлення про многокутники, навички усної лічби в межах 100 без переходу через розряд, знання правил знаходження невідомих компонентів, уміння записувати й знаходити значення виразів із дужками; формувати вміння вибирати числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі, вміння розв’язувати задачі, обчислювальні навички додавання в межах 20 частинами і на основі переставного закону; закріпити вміння порівнювати величини; учити визначати порядок виконання дій у виразах із дужками.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Аналізуючи структуру задачі в 1 класі, ви з’ясували, що в ній має бути не менше ніж два числових значення. Може бути лише два, а може бути й більше. Сьогодні ми будемо розглядати задачі, у яких більше ніж два числових значення, а для відповіді на запитання задачі достатньо знати лише два з них. Отже, сьогодні на уроці вам будуть запропоновані задачі, умову яких треба дуже уважно дослідити. Крім того, сьогодні ми продовжимо вчитися швидко та правильно обчислювати, що часто знадобиться вам у житті. Побажаємо одне одному успішної роботи на уроці.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Геометрична хвилинка.

Слайд 5-7. Математичний диктант.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12-13. Завдання 1. Прочитай задачу. Назви числові дані, достатні для відповіді на запитання задачі. Розв'яжи задачу. Зміни запитання так, щоб використати у розв'язанні число 5.

Слайд 14. Перевір себе за правилом.

Слайд 15-21. Завдання 3. Виконай обчислення за схемами з коментарем.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23. Завдання 4. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 24. Завдання 5. Порівняй іменовані числа.

Слайд 25. Завдання 6. Перевір, чи правильно визначено порядок виконання дій у виразах.

Слайд 26-32. Усно склади задачі за короткими записами. Чим відрізнятимуться розв'язання цих задач?

Слайд 33. Рухлива вправа.

Слайд 34. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні