Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Корінь слова. Спільнокореневі слова та форми слова.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №27. Корінь слова. Спільнокореневі слова та форми слова

Мета: ознайомити учнів із поняттями «корінь» та «спільнокореневі слова»; вчити визначати корінь у словах, добираючи спільнокореневі слова; розрізняти форми слова від спільнокореневих слів; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:  учень/учениця знає, що таке спільнокореневі слова; вміє розрізнити форму слова від спільнокореневого; дотримується норм у виборі мовленнєвих засобів; знаходить у тексті відому і нову інформацію; добирає спільнокореневі слова, слова з певними префіксами, суфіксами; виділяє у слові значущі частини; визначає в реченнях і добирає слова, що містять антонімічні префікси, визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання значущих частин слова з вивченими орфограмами; працює зі словником; створює письмові тексти визначених типів, стилів, жанрів, зважаючи на мету, адресата, власний життєвий досвід.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Гра «Так-ні».

Слайд 7. Пригадаємо.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Визначте, чи є щось спільне в лексичному значенні слів першої групи. Чому їх можна вважати спільнокореневими?

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Зверніть увагу!

Слайд 13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Зверніть увагу!

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Згрупуйте спільнокореневі слова й запишіть. Доберіть до кожної групи слів ще по одному спільнокореневому. Позначте в усіх словах корені, закінчення. Визначте корені в словах дорога, придорожній. Чи є ці слова спільнокореневими?

Слайд 19. Випишіть з кожної групи слів одне, яке не є спільнокореневим до інших. Обґрунтуйте свій вибір. Доберіть до виписаних слів спільнокореневі та позначте корені.

Слайд 20. Виконайте завдання.

Слайд 21. Виконайте завдання до тексту.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні