Каталог матеріалів

Урок №27 для 1 класу з образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Композиція. СМ: Ілюстрації до казки Ш.Перро «Кіт у чоботях».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №27 Композиція. СМ: Ілюстрації до казки Ш. Перро «Кіт у чоботях». ХТД: Створення ілюстрації до української казки (олівці, фломастери). ГР: Складання намальованих ілюстрацій до певної казки в одну книжку

Мета: ознайомити учнів із поняттями «ілюстрація», «композиція»; навчати учнів зображати тварин в ілюстраціях до казок, передавати у живописному творі індивідуальні характеристики обраного казкового персонажа; вчити обирати правильне положення аркуша під час малювання; розвивати вміння насолоджуватися ілюстраціями до лі­тературних творів, аналізувати їх; прищеплювати любов до літературних творів, дбайливе став­лення до книжок.

Обладнання: мультимедійний комплект, олівці, фломастери.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Привіт, друзі! Я, пан Олівець. Цілий рік я допомагаю вам вивчати цікавий світ образотворчого мистецтва.

Слайд4. А сьогодні я хочу провести вас у веселу мандрівку до Країни Мистецтв.

Слайд5. Для подорожі нам потрібний гарний настрій та посмішка. Готові? Тоді рушаємо!

Слайд6. Пригадайте, які інструменти використовує художник?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд7 Я, фея Мальва. Запрошую вас на екскурсію!

Слайд8. Цей дракон дуже любить розглядати ілюстрації. Мерщій давайте їх подивимося.

Слайд9. Розгляньте ілюстрацію. Що відбувається на ній?

Слайд10. А чи зрозуміли, що таке ілюстрація?

Запрошую вас до казкової зали.

Слайд11. Ілюстрація – малюнок, що супроводжує текст твору.

Слайд12-14. Розгляньте ілюстрації, відгадайте назву казки.

Слайд15. Запам’ятайте!

Слайд16. Композиція — поєднання частин художнього твору в єдине ціле.

Слайд17. Що зображено на ілюстраціях до казки Шарля Перро «Кіт у чоботях»? Як виглядає Кіт? Що він робить? Чи вдала композиція?

Слайд18. Розгляньте роботу феї – художниці початківця. Поміркуйте, як краще розмістити Кота на ілюстрації. Допоможіть вибрати вдалу композицію.

Слайд19. Фізкультхвилинка

Практична діяльність учнів

Слайд20-21. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд22. Пригадайте, з якими українськими казками ви ознайомилися на уроках з інших предметів. Обговоріть з однокласниками і однокласницями, до яких казок ви будете робити ілюстрації.

Слайд23. Намалюйте ілюстрацію до улюбленої української народної казки ( кольорові олівці, фломастери). Намагайтеся створити красиву гармонійну композицію.

Слайд24. Послідовність малювання композиції до улюбленої української народної казки.

Підсумок

Слайд25. Рухлива вправа

Слайд26. Продемонструйте власні малюнки.

Слайд27. Роздивіться ілюстрації до улюбленої книжки. Чим вони вас приваблюють?

Слайд28. Ось і закінчилася наша подорож.

До нових зустрічей, друзі!

Рефлексія

Слайд29. Вправа «Інтерв’ю»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні