Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Додавання натуральних чисел. Властивості додавання.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 27. Додавання натуральних чисел. Властивості додавання.

Мета: закріпити знання учнів про властивості додавання натуральних чисел; формувати навички додавання багатоцифрових натуральних чисел та величин і застосування переставної і сполучної властивостей додавання для раціоналізації обчислень; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють додавання натуральних чисел, використовуючи переставну і сполучну властивість додавання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 7. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-10. Основні поняття про властивості додавання натуральних чисел.

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

Слайд 13-14. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 15-23. Завдання 1-3 рівня складності. Робота з підручником № 268, 270, 274, 280.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25-26. Завдання: Виконайте додавання:

1) 38 639 + 78 099;

2) 6 189 365 + 899 000 469;

3) 108 595 + 250 505;

4) 88 777 888 + 5 078 075 009.

Слайд 27. Завдання. Обчислити значення суми:

a + 212 592 + b, якщо a = 7557, b = 1 118 532.

Слайд 28. Індивідуальна робота.

Задача. Катруся забажала, щоб на день народження їй подарували кошеня. Матуся придбала будиночок для кота за 320 грн, бабуся з дідусем — корму на 450 грн, а тато обрав найгарнішого Кота Ваську вартістю 3350 грн. Скільки коштів витратила родина, щоб здійснити бажання Катрусі?

Слайд 29. Задачі на логіку. Розставте у записі 4 ∙ 12 + 18 : 6 + 3 дужки так, щоб результат був найбільшим.

Підсумок

Слайд 30. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні