Каталог матеріалів

Урок №27 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Антоніми. Розпізнаю антоніми, навчаюся їх вживати у мовленні.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №27. Антоніми. Розпізнаю антоніми, навчаюся їх вживати у мовленні.

Мета: розширити поняття учнів про слова, протилежні за значенням; формувати поняття про антоніми; розвивати вміння добирати; виховувати потребу точно висловлювати свої думки; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Поміркуйте.

Слайд 7. Запам'ятай!

Слайд 8. Прочитай усмішку Ігоря Січовика. Як ти її розумієш?

Слайд 9. Поєднай частини прислів’їв і запиши. Поясни, як ти розумієш їх.

Слайд 10. В утворених прислів’ях підкресли пари антонімів.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Прочитайте і відгадайте загадку Лесі Вознюк. Відгадку

Поясніть.

Слайд 13. Складіть загадку, у якій уживаються антоніми

Слайд 14. Пограйтесь у гру «Вилучте «зайве» слово».

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Доберіть до поданих слів синоніми. Запишіть їх за зразком.

Слайд 17. Спробуйте створити невелику казку про двох цілком протилежних персонажів. У своєму висловлюванні використовуйте антоніми.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні