Каталог матеріалів

Урок №26 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 26. Виконуємо письмове ділення на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; актуалізувати навички ділення з остачею; знання плану письмового ділення на одноцифрове число у випадку, коли розрядні доданки є неповними діленими; ознайомлювати з випадками письмового ділення на одноцифрове число, коли третє неповне ділене утворюється з остачі та одиниць діленого; з алгоритмом утворення неповного діленого з остачі та одиниць певного розряду діленого; формувати вміння виконувати дії письмового ділення у матеріалізованій формі; у формі мовлення вголос; формувати навички письмового множення на одноцифрове число під час перевірки правильності виконання дії письмового ділення; узагальнити спосіб відношень при розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою величиною є кількість або час; вдосконалювати уміння розв’язувати прості рівняння, рівняння, в яких один із компонентів або права частина подана числовим виразом; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант. Запишіть вирази і знайдіть їх значення.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Згадай, якою має бути остача в результаті ділення. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 10. Завдання 2. Знайди значення першої частки. Зістав частки. Як їх відмінність вплине на знаходження значення другої частки? Як утворити третє неповне ділене?

Слайд 11. Утворення третього неповного діленого.

Слайд 12-13. Завдання 3. Виконай ділення письмово з коментарем.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Завдання 4. Розв’яжи задачу 1 способом відношень. Зістав задачі 1 і 2.

Слайд 16. Завдання 4. Розв’яжи задачу 2. Склади та розв’яжи задачі,

обернені до задачі 2.

Слайд 17-19. Завдання 4. Обернена задача.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 22. Завдання 2. Виконай письмове ділення з коментарем.

Слайд 23-24. Завдання 3. Прокоментуй розв’язання Артема. Зістав два випадки ділення. Як їх відмінність вплинула на розв’язання? Здогадайся, як Юля утворила третє неповне ділене.

Слайд 25-26. Завдання 4. Виконай письмове ділення з коментарем.

Слайд 27. Завдання 5. Перевір розв’язання задачі 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Які зміни в розв’язанні слід виконати?

Слайд 28. Завдання 5. Розв’яжи задачу 2.

Слайд 29-30. Завдання 6. Розв’яжи рівняння.

Слайд 31. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні