Каталог матеріалів

Урок №25 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із письмовим діленням на одноцифрове число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 25. Знайомимось із письмовим діленням на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; Вдосконалювати навички усного позатабличного множення та ділення; актуалізувати вміння подавати числа у вигляді суми розрядних доданків; досліджувати залежності між кількістю цифр значення частки та діленого при діленні на одноцифрове число; вчити визначати найвищий розряд та кількість цифр у запису значення частки шляхом з’ясування можливості ділення числа сотень на дільник, щоб одержати хоч би одну сотню; ознайомлювати з письмовим діленням на одноцифрове число; письмовим діленням у випадку, коли неповні ділені є розрядними доданками діленого; з планом виконання письмового ділення на одноцифрове число у випадках, коли розрядні доданки є неповними діленими; вчити виконувати дії письмового ділення в матеріалізованій формі за схемою; за планом з коментарем; формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного (спосіб знаходження однакової величини); досліджувати вплив на розв’язування задачі зміни умови задачі на знаходження четвертого пропорційного; удосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від відомого числа; удосконалювати уміння знаходити значення виразів на 4 дії; розвивати логічне мислення учнів шляхом розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного алгебраїчним методом; розвиток логічного мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Узагальнення й систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Виконай ділення. Зістав значення частки і ділене. Яка існує залежність між діленим і значенням частки?

Слайд 10. Завдання 2. Не виконуючи ділення, визнач найвищий розряд і кількість цифр у значенні частки. Розбий частки на дві групи.

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Завдання 3. Виконай ділення за схемою.

Слайд 13. Завдання 3. Розглянь запис розв’язання, який виконала п’ятикласниця Марина. Прокоментуй її міркування за планом.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Завдання 4. Виконай ділення письмово за схемами.

Слайд 16. Завдання 5. Виконай ділення письмово з коментарем.

Слайд 17-18. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Зміни одне числове дане так, щоб задачу можна було розв’язати двома способами. Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 7. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 22. Завдання 2. Не виконуючи ділення, установи залежність між кількістю цифр діленого і кількістю цифр у значенні частки.

Слайд 23. Завдання 3. Визнач, за якою ознакою можна розбити вирази на дві групи.

Слайд 24-25. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання:

Слайд 26-27. Завдання 5. Виконай ділення, міркуючи за поданим вище планом.

Слайд 28-29. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 30. Завдання 6. Тарас розв’язав задачу 1 алгебраїчним методом. Чи можна погодитись із хлопчиком?

Слайд 31. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні