Каталог матеріалів

Урок №24 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання та віднімання натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 24. Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання та віднімання натуральних чисел.

Мета: закріпити знання учнів на практиці про властивості віднімання та додавання натуральних чисел; формувати практичні навички віднімання та додавання багатоцифрових натуральних чисел та величин і застосування властивостей для раціоналізації обчислень; завершити відпрацювання навичок застосування названих знань; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні самостійно здійснюють віднімання натуральних чисел, використовуючи властивості віднімання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з історії математики.

Слайд 6. Математична розминка.

Слайд 7. Математичні приклади. Гра «Яке число сховалося за метеликом».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Приклади розв’язку задач на додавання та віднімання.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 13. Завдання. Спростити вирази: 1) 1040 – (х + 490);

2) (560 + х) – 280.

Слайд 14. Який із зазначених порядків виконання дій є найзручнішим для обчислення суми: 93 + 127 + 573 + 407?

1) (573 + 407) + (127 + 93); 2) (573 + 127) + (407 + 93);

3) (407 + 127) + (573 + 93); 4) (93 + 127) + (407 + 573).

Слайд 15-16. Робота з підручником. Завдання 3 рівня складності № 277, 278.

Слайд 17-18. Робота з підручником. Завдання 4 рівня складності № 283, 284

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Завдання: Обчислити, використавши властивості додавання і віднімання:

1) 171+32+68+429 ;

2) (2749+5164)-1349;

3) 48583-(9217+2483);

4) (959+358)-459.

Слайд 21. Завдання. Обчисли значення суми:

a + 123456 - b, якщо a = 654321, b = 123456.

Слайд 22. Індивідуальна робота. Задача . Через пошкоджений водопровідний кран за 1 c випадає 2 краплі води, а за 12 хв. набігає повна склянка води. Скільки літрів води втрачається через такий кран за добу? А за місяць, у якому 30 днів? (Вважайте, що місткість 5 склянок води складає 1 л). Що потрібно зробити, щоб уникнути цих втрат?

Слайд 23. Задачі на логіку. 1. Якщо о 12 годині ночі йде дощ, чи можна сподіватись, що через 72 години буде сонячна погода?

Дайте відповідь на запитання: скільки в кімнаті кішок, якщо в кожному з чотирьох кутів кімнати сидить по одній кішці, а напроти кожної кішки сидить по три кішки і на хвості у кожної кішки сидить по мишці?

Підсумок

Слайд 24. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні