Каталог матеріалів

Урок №24 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Написання півовалів (малого і великого)

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова. Буквар» для 1 класу у 6-и частинах, автор К. Пономарьова (2023р.)

 

Урок № 24

 

Тема. Написання півовалів (малого і великого)

Мета: формувати в учнів уміння писати малий і великий півовали; ознайомити з терміном півовал; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; зміцнювати м’язи кисті руки; розвивати спостережливість, вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; удосконалювати вміння розповідати за малюнком, про власні спостереження; виховувати старанність, охайність, прагнення вживати корисну їжу.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з поняттям півовал; вчиться писати малий і великий півовали; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита. Розвиває вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; збагачує свій лексичний запас; розповідати за малюнком, серією малюнків; вміє розрізняти корисну і шкідливу їжу.

Формування ключових компетентностей:

 

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 8. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 10. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: півовал, малий великий, правий, лівий, корисна їжа, шкідлива їжа, фрукти, овочі.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 12. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

 

Розгадування ребуса.

 

Слайд 14. Розгадування ребуса. Відгадавши ребус, ви дізнаєтесь про що сьогодні говоритимемо на уроці.

Робота з картками «Корисна та шкідлива їжа».

Слайд 15. Робота за картками. Прокоментуйте кожний малюнок. Які малюнки, на вашу думку, зайві? Що означає термін «корисна їжа»? Позначте шкідливу їжу.

Робота за сторінкою зошита

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено?

Слайд 18. Наведіть півовали зверху донизу або зліва направо.

Слайд 19. Наведіть півовали зверху донизу або зліва направо.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

 

Слайд 20. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 26. Повторення знань про сітку зошита та вивчених елементів.

Слайд 21. Аналіз зразка лівого та правого малого та великого півовалів.

Слайд 22. Визначте, які елементи ви напишете в першому рядку (малий лівий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 23. Визначте, які елементи ви напишете у другому рядку (малий правий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика.

Слайд 25. Визначте, які елементи ви напишете у третьому рядку (великий лівий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 26 Визначте, які елементи ви напишете в четвертому рядку (великий правий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 27. Фізхвилинка.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 28. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 29. Назвіть об'єкти на малюнку. Що ви знаєте про ці фрукти? Якого кольору вони бувають? Чим вони корисні? Які страви можна з них приготувати?

Слайд 30. Зафарбуйте фрукти кольоровими олівцями.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 31. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які елементи сьогодні писали.

Слайд 32. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 33. Повторення знань про вивчені елементи.

Слайд 34. Повторення знань про вивчені елементи: лівий і правий малі півовали; лівий і правий великі півовали.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 35. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 36. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Слайд 37. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні