Каталог матеріалів

Урок №24 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Досліджуємо задачі на знаходження суми трьох доданків

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 24

Тема. Знайомимося із задачами на знаходження суми трьох доданків

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, навички додавання й віднімання чисел частинами з переходом через десяток у межах 20; актуалізувати знання опорних схем задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого, а також уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох доданків; ознайомити учнів із задачами на знаходження суми трьох доданків; закріпити знання складу чисел у межах 10, спосіб доповнення або зменшення числа до 10, прийом додавання зручним способом; формувати вміння додавати й віднімати числа першої п’ятірки частинами з переходом через десяток у межах 20, а також вміння знаходити значення виразів із дужками.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розв’язувати задачі; має навички додавання й віднімання чисел частинами з переходом через десяток у межах 20; має знання про опорні схеми задач, що містять відношення поєднання частин у ціле, вилучення частини з цілого, а також уміє розв’язувати задачі на знаходження суми двох доданків; ознайомлений із задачами на знаходження суми трьох доданків; має знання складу чисел у межах 10, знає спосіб доповнення або зменшення числа до 10, прийоми додавання зручним способом; вміє додавати й віднімати числа першої п’ятірки частинами з переходом через десяток у межах 20, а також знаходити значення виразів із дужками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання.

Слайд 7-8. Усне опитування.

Слайд 9. Вправа «Число дня».

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії за стрілками.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії. Закріплення знань.

Практична робота з математичними матеріалами.

Слайд 13. Завдання 2. Проілюструй кружками-намистинками спосіб обчислення частинами: 9+5, 8+5, 7+5, 6+5, 13-4, 12-4, 11-4. Практична робота в парах.

Слайд 14-17. Завдання 3. Закінчи обчислення за схемами з коментарем.

Ознайомлення із задачами на знаходження суми трьох доданків. Створення і розв’язування проблемної ситуації.

Слайд 18. Завдання 4. Перевір, чи правильно Андрійко розв'язав задачу.

Слайд 19. Завдання 4. Оленка запропонувала хлопчику іншу задачу. Порівняй подану задачу з попередньою.

Формування вміння розв’язувати задачі на знаходження суми трьох доданків.

Слайд 20. Задачі на знаходження суми трьох доданків.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 5. Визнач задачу, якій відповідають обидві схеми. Розв'яжи цю задачу усно. Запиши лише її розв'язання.

Слайд 23. Геометрична хвилинка.

Слайд 24-25. Завдання 6. Добери схему задачі. Усно зміни запитання задачі так, щоб їй відповідала інша схема.

Формування вміння обчислювати значення виразів із дужками.

Слайд 26. Завдання 7. Перевір, чи правильно визначено порядок виконання арифметичних дій. Якщо є помилки, виправ їх.

Слайд 27. Завдання 8. Знайди значення виразів. У першому стовпчику запиши розв'язання, у другому – лише результат.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 28. Завдання 9. Запиши числа, проілюстровані на діаграмах. Запиши всі можливі нерівності із цими числами.

Слайд 29. Завдання 10. Скільки на кресленні трикутників? чотирикутників?

Слайд 30. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 31. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні