Каталог матеріалів

Урок №23 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 23. Розв'язуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень

Мета: формувати уміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом відношень; вдосконалювати навички усних обчислень; актуалізувати спосіб відношень при розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного; дослідити вплив зміни шуканого задачі на розв’язання, узагальнити спосіб відношень; застосувати спосіб відношень при розв’язуванні задач на знаходження четвертого пропорційного; вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від невідомого числа; вдосконалювати уміння обчислювати значення виразів на 4 дії; знаходити деякі розв’язки нерівності зі змінною; вдосконалювати уміння розв’язувати задачі на час, на роботу з даними; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант. Запишіть вирази та знайдіть їх значення.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Розв’яжи задачу способом відношень.

Слайд 10-12. Завдання 1. Скориставшись підказками, склади та розв’яжи задачі, обернені до поданої. Досліди, як зміна шуканого впливає на розв’язання задач.

Слайд 13. План розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом відношень.

Слайд 14. Фізкультхвилинка

Слайд 15. Завдання 2. Виконай множення, застосувавши письмовий прийом. Визнач, що спільне в розв’язаннях. Зміни другий множник так, щоб у кожному розв’язуванні був перехід через розряд.

Слайд 16-17. Завдання 3. Розв’яжи рівняння. Знайди суму їх розв’язків (коренів).

Слайд 18. Завдання 4. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 19. Завдання 5. Знайди ділене, використовуючи правило перевірки

ділення з остачею.

Слайд 20. Завдання 6. Розв’яжи задачу двома способами.

(Спосіб відношень).

Слайд 21. Завдання 6. Розв’яжи задачу двома способами.

(Спосіб знаходження однакової величини).

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 24. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання задачі способом відношень.

Слайд 25-27. Завдання 2. Денис склав обернені задачі до поданої. Досліди, як зміна шуканого впливає на їх розв’язання. Розв’яжи обернені задачі. Зістав розв’язання всіх задач. Що в них спільне?

Слайд 28. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 29. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 30. Завдання 5. Згадай порядок виконання дій і знайди значення виразів.

Слайд 31-33. Завдання 6. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 34. Завдання 7. Розглянь розклад руху деяких потягів із Києва до Харкова та визнач, яким потягом дістатися Харкова швидше.

Слайд 35. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні