Каталог матеріалів

Урок №23 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Додаємо і віднімаємо числа частинами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 23

Тема. Додаємо і віднімаємо числа частинами

Мета: формувати обчислювальні навички додавання й віднімання з переходом через розряд у межах 20; актуалізувати знання складу чисел першого десятка, уміння доповнювати або зменшувати числа до 10, знаходити суму трьох доданків зручним способом; учити замінювати число сумою зручних доданків; перенести спосіб додавання й віднімання чисел частинами для чисел першої п’ятірки в межах 10 на випадки додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20; формувати вміння додавати й віднімати числа першої п’ятірки з переходом через десяток у межах 20, вміння розв’язувати задачі.

Очікувані результати: здобувач освіти має обчислювальні навички додавання й віднімання з переходом через розряд у межах 20; знає склад чисел першого десятка, уміє доповнювати або зменшувати числа до 10, знаходити суму трьох доданків зручним способом; замінювати число сумою зручних доданків; переносити спосіб додавання й віднімання чисел частинами для чисел першої п’ятірки в межах 10 на випадки додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20; вміє додавати й віднімати числа першої п’ятірки з переходом через десяток у межах 20, розв’язувати задачі.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-12. Математичний диктант.

Актуалізація знання складу чисел у межах 10.

Слайд 13. Завдання 1. Згадай склад числа 10; числа 7. Виправ помилки, якщо вони є.

Слайд 14-15. Завдання 2. Доповни або зменш числа до 10.

Актуалізація обчислення значення суми зручним способом.

Слайд 16. Завдання 3. Обчисли зручним способом. Які доданки доцільно поміняти місцями?

Слайд 17. Завдання 4. Запиши такі числа, щоб одержати істинні рівності.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Актуалізація способу додавання й віднімання чисел частинами в межах 10.

Слайд 19-20. Завдання 5. Прочитай перший вираз у стовпчику. Скільки в першому доданку не вистачає до 10? Розглянь другий вираз у стовпчику. Зістав його з першим. Чи допоможе другий вираз знайти значення першого? Виконай обчислення усно.

Слайд 21-22. Завдання 6. Прочитай перший вираз у стовпчику. Скільки одиниць треба забрати від зменшуваного, щоб одержати 10? Розглянь другий вираз у стовпчику, зістав його з першим. Чи допоможе другий вираз знайти значення першого? Виконай обчислення усно.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії. Закріплення знань.

Ознайомлення із додаванням і відніманням чисел частинами з переходом через розряд. Створення і розв’язування проблемної ситуації

Слайд 23-24. Завдання 7. Прокоментуй розв'язання.

Слайд 25-26. Завдання 8. Поясни розв'язання.

Слайд 27-28. Завдання 9. Закінчи обчислення за схемами.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні