Каталог матеріалів

Урок №22 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо частинами.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №22. Додаємо і віднімаємо частинами.

Мета: формувати обчислювальні навички додавання й віднімання з переходом через розряд у межах 20; актуалізувати знання складу чисел першого десятка, уміння доповнювати або зменшувати числа до 10, знаходити суму трьох доданків зручним способом; учити замінювати число сумою зручних доданків; перенести спосіб додавання й віднімання чисел частинами для чисел першої п’ятірки в межах 10 на випадки додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20; формувати вміння додавати й віднімати числа першої п’ятірки з переходом через десяток у межах 20, вміння розв’язувати задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Я хочу вам нагадати ситуацію, яка виникла в нас уроці, коли лише деякі учні змогли обчислити значення суми або різниці. І тоді я вам пообіцяла, що згодом ви не будете відчувати труднощів у таких обчисленнях. Отже, сьогодні ми розпочинаємо таку роботу. Дуже важливо, щоб кожен із вас працював уважно, сумлінно, намагався зрозуміти кожний крок, щоб якнайшвидше навчитися обчислювати значення виразів із більшими числами.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Математичний диктант. (Методичний супровід для вчителя с.104)

Слайд 3. Хвилинка каліграфії.

Слайд 4. Виправ помилки.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6-13. Доповни або зменш числа до 10.

Слайд 14. Обчисли зручним способом. Які доданки доцільно взяти в дужки?

Слайд 15. Встав такі числа, щоб одержати істинні рівності.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-24. Прочитай перший вираз у стовпчику. Скільки в першому доданку не вистачає до 10? Розглянь другий вираз у стовпчику. Зістав його з першим виразом. Чи допоможе другий вираз знайти значення першого? Виконай обчислення усно.

Слайд 25-26. Прокоментуй розв’язання.

Слайд 27-28. Попрацюй із кружками-намистинками. Поясни розв'язання.

Слайд 29-30. Прокоментуй обчислення за схемами.

Слайд 31. Робота з підручником. Сторінка 25.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Слайд 33. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні